"Równania Różniczkowe Cząstkowe rzędu drugiego". Ta pochodząca z lat 80., a kupiona w internecie książka trafiła do IV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Jak się okazało, kryła małą tajemnicę… Między jej kartami znaleziono list miłosny Grzegorza do Iwonki. Nauczyciele i uczniowie liczą, że zakochani się odnajdą - na razie nie wiadomo niestety, gdzie ich szukać.

Jak donosi reporter RMF FM Krzysztof Kot, adresatka listu i jego autor na pewno nie byli uczniami IV LO - gdyby tak było, już dawno udałoby się zidentyfikować ich na podstawie szkolnego archiwum.

Książka trafiła do szkoły z zewnątrz. Nie wiadomo, skąd pochodzi: w internecie kupiła ją wicedyrektorka placówki.

(Książka) przyszła i leżała, aż w końcu zaistniała potrzeba, żeby do niej zajrzeć. List był włożony między kartki - opowiada naszemu dziennikarzowi Justyna Krupińska, polonistka z IV LO, która usiłuje odnaleźć nadawcę i adresatkę.

To list miłosny. Z kontekstu wynika, że Grześ pisze z wojska, a Iwonka być może studiuje matematykę, bo książka to sugeruje. Jak było - nie wiadomo. Czułe słówka, słowa tęsknoty, zapowiedź pierścionka zaręczynowego. Wielka miłość pojawia się w tekście listu - mówi.

Polonistka przyznaje, że szkoła bardzo chciałaby odnaleźć tę parę. Ciekawe, czy są razem? Jak potoczyły się ich losy? Wreszcie: jak stary jest ten list, bo nie ma na nim żadnej daty? - mówi.

Gdyby Iwonka i Grzegorz się odnaleźli, poznalibyśmy odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy można tę historię zakończyć słowami "I żyli długo i szczęśliwie"...

IV Liceum Ogólnokształcące prosi autora i adresatkę listu o kontakt. List czeka na nich! Pomocą w nawiązaniu kontaktu ze szkołą służy również reporter RMF FM Krzysztof Kot: krzysztof.kot@rmf.fm.


(e)