Osobista sekretarz księżnej Kate napisała list z podziękowaniami za prezent, jaki mieszkańcy Trzebiatowa wysłali królewskiej parze z okazji urodzin ich syna. Z Polski do Wielkiej Brytanii został wysłany pluszowy słonik - symbol i miasta, i szczęścia. Księżna Kate jest zachwycona prezentem.

Para Królewska poprosiła mnie, abym napisała Państwu list i bardzo podziękowała za cudowną maskotkę słonika i oprawione zdjęcie, które Państwo wysłaliście z okazji narodzin księcia George'a. To było fascynujące przeczytać o słonicy Hansken, która jest związana z Waszym miastem - napisano w liście.

Księżna i Książę poprosili mnie, aby przesłać Państwu najcieplejsze życzenia oraz wszelakiej pomyślności - dodała autorka listu.

List skierowany do burmistrza Trzebiatowa podpisała Rebecca Deacon, osobista sekretarz księżnej Kate.

Specjalna paczka od mieszkańców Trzebiatowa została wysłana na początku lipca. Już po 5 dniach znalazła się w siedzibie rodziny królewskiej w Londynie. W przesyłce znalazł się trzebiatowski słonik - a dokładnie pluszowa maskotka oraz list z najserdeczniejszymi życzeniami od mieszkańców miasta.

Słoń to symbol miasta. W 1639 roku do Trzebiatowa przybyła słonica Hansken. Była gwiazdą ówczesnej Europy. Znała kilkadziesiąt sztuczek cyrkowych i jeździła pokazując swoje umiejętności - powiedziała Czesława Krystyna Kruczkowska z Bractwa Najemników Wczesnośredniowiecznych.