Pokój z kredensem zamkniętym przez dwa tysiące lat, a w nim cały zestaw naczyń, łóżko, stół, pusta skrzynia pozostawiona otwarta w pośpiechu - oto najnowsze znaleziska w Pompejach na terenie pozostałości starożytnego miasta, zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza. O odkryciu domu ówczesnej klasy średniej poinformowała agencja Ansa.

Archeolodzy prowadzący prace wykopaliskowe odnaleźli resztki udekorowanego freskami domu złożonego z pięciu małych pokojów oraz łazienki i kuchni. Na miejscu odkryto także resztki wyposażenia.

Ten park archeologiczny nie przestaje zaskakiwać - stwierdził włoski minister kultury Dario Franceschini.

Po raz kolejny archeolodzy trafili na przedmioty codziennego użytku. W kredensie, który był zamknięty przez dwa tysiące lat, znaleźli talerze ze szkła, miski z ceramiki, wazy.

Eksperci podkreślają, że to bardzo ważne i wielkie odkrycie wskazuje na to, jak wielkie znaczenie ma kontynuacja wykopalisk w miejscu, którego życie skończyło się w 79 roku naszej ery.

Dyrektor parku archeologicznego w Pompejach Gabriel Zuchtriegel zaznaczył, że dzięki takim osiągnięciom można coraz lepiej poznać codzienne życie w Pompejach, do tej pory mało udokumentowane.