Pies rzucił się na małego chłopca jadącego na rowerze w Kalifornii. Dziecko zostało obronione przez... kota, który odparł atak większego czworonoga.

Chłopczyk jeździł na rowerze na podjeździe swojego domu w Kalifornii. Tam też były skierowane kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak pies zauważa jeżdżącego chłopca i rzuca się na niego. Atak był tak silny, że dziecko zostało wręcz ściągnięte z rowerka. Pies ciągnął chłopca za sobą.

Wtedy do akcji wkroczył kot - rzucił się na napastnika i skutecznie go przepłoszył. Kiedy mruczek upewnił się, że pies nie ma zamiaru ponownie atakować, wrócił do dziecka, żeby się nim zaopiekować. Kilka chwil później na miejscu pojawiła się opiekunka chłopca.

Chłopiec trafił do szpitala - ma kilka założonych szwów, ale jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Roger Triantafilo, ojciec chłopca, który opublikował film, przyznał, że mruczek uratował zdrowie dziecka. Dzięki niemu mój synek nie doznał poważniejszych uszkodzeń, bo przepłoszył psa - napisał na YouTubie.

Kot został lokalnym bohaterem.