Tajemniczy krokodyl – schwytany ponad ćwierć wieku temu w kanałach ściekowych Paryża, kiedy miał tylko 70 centymetrów – osiągnął właśnie długość ponad trzech metrów! Informację z dumą przekazało publiczne akwarium w Bretanii!

Specjaliści podkreślają, że gdyby ten krokodyl nilowy, który żywił się szczurami, pozostał do dzisiaj niezauważony w kanałach ściekowych francuskiej stolicy, to mógłby stanowić poważne zagrożenie dla ludzi. Ciągle nie wiadomo jednak, jak ten gad dostał się do ścieków.

W publicznym Akwarium du Golfe w Vannes w Bretanii zbudowano specjalnie dla niego kopię tej części paryskich kanałów, gdzie go znaleziono, żeby stworzyć mu warunki, do których się przyzwyczaił. Przyciąga to również tłumy turystów. Nieprawdopodobne... ale prawdziwe! - głosi tablica zawieszona na ścianie, która przypomina historię "paryskiego" krokodyla.

Ponad trzymetrowy gad ze ścieków stał się tam jedną z głównych atrakcji dla zwiedzających. Karmiony jest głównie kurczakami. Szacuje się, że ma jeszcze przed sobą blisko 70 lat życia.