Obok katowickiego Spodka stanęła już sylwestrowa scena z elementami scenografii przywiezionymi z... Dubaju! Odbędzie się tam największa w regionie zabawa pod gołym niebem, którą organizują Polsat i RMF FM. Wystąpią m.in. Blue Cafe, Bednarek, Kayah, Bajm, Enej, Urszula i Boney M.

Sylwestrowa scena w Katowicach /Anna Kropaczek /RMF FM

Na gigantycznej multimedialnej scenie zaśpiewają także Grzegorz Hyży, Golec uOrkiestra, Wilki, Mesajah, Donatan i Cleo oraz Michał Wiśniewski. Imprezę, która zacznie się o godzinie 20:00, poprowadzą Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Popielewicz i Maciej Rock.

Zauważalna z daleka, robi wrażenie ta scena - mówi reporterce RMF FM Annie Kropaczek mieszkanka Katowic.


Zabawa sylwestrowa organizowana jest w ramach obchodów 150-lecia Katowic. Miasto wydało na imprezę prawie 2 mln zł.

Komunikacja miejska w sylwestra

31 grudnia w Katowicach częściej będą kursowały autobusy, pojadą jednak zmienionymi trasami. Od godziny 14:00 do 1 stycznia wyłączone z ruchu będzie Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka. Skrócone zostaną trasy tramwajowe, uruchomione zostaną jednak linie specjalne, oznaczone numerami S.

Koleje Śląskie przygotowały 10 pociągów specjalnych, które mają zapewnić powrót z Katowic do 10 sąsiednich miast. Pociągi będą kursowały do 2:30 w nocy.

W sylwestra zamknięte będą niektóre ulice w centrum Katowic i w okolicach Spodka. Każdy, kto przyjedzie na imprezę samochodem, może zostawić go na parkingach wokół centrum. Miejsca parkingowe udostępnią też niektóre centra handlowe. Pierwsze trzy godziny będą bezpłatne, każda kolejna będzie kosztować 3 zł.

Wejście na teren imprezy otwarte będzie od godziny 18:30. Część artystyczna zabawy zakończy się o 1:30 w nocy.

Policja przestrzega, by nie wnosić na teren imprezy m.in. dronów i materiałów wybuchowych i pirotechnicznych.

Szczegółowe informacje na temat zamkniętych tras i kursowania komunikacji miejskiej dostępne są na stronach śląskiej policji.

(dp)