Specjaliści z Narodowego Instytutu Meteorologicznego w Brazylii pojawili się w Londynie w drugim tygodniu igrzysk. Chcieli zapoznać się z metodami pracy swoich brytyjskich kolegów, w ramach przygotowań do obsługi zmagań olimpijczyków w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Trafne prognozy krótkoterminowe, szczególnie na Wyspach Brytyjskich, są bardzo cenne podczas rozgrywania imprez sportowych na otwartej przestrzeni. Rola Królewskiego Instytutu Meteorologicznego szczególnie istotna jest podczas najstarszego i najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego na świecie, rozgrywanego na przełomie czerwca i lipca na trawiastych kortach w Wimbledonie.

Ta sama instytucja pomagała organizatorom londyńskich igrzysk. Choćby na podstawie jej przewidywań szefowie The All England Tennis and Croquet Club podjęli decyzję o rozegraniu w poprzednią niedzielę, przy zasuniętym dachu na Korcie Centralnym finału singla mężczyzn, w którym nieoczekiwanie Szkot Andy Murray pokonał w trzech krótkich setach Szwajcara Rogera Federera.