W majowym numerze magazynu "Vanity Fair" szefowa LucasFilm i producentka filmowa, Kathleen Kennedy, potwierdziła informację, że studio ma w planach odświeżenie swojego flagowego cyklu - "Indiany Jonesa". Jak jednak dodała, kolejny film serii znajduje się na razie tylko w sferze planów. "Pewnego dnia stworzymy ten film. Na razie potrzebujemy historii, która będzie podstawą pomysłu na scenariusz" - powiedziała Kennedy.

Potrzebny jest przede wszystkim scenariusz do filmu o nowych przygodach Indiany Jonesa. Nie zaczęliśmy jeszcze prac nad scenariuszem, ale rozmawiamy o nim - mówi w rozmowie z "Vanity Fair" Kathleen Kennedy, która była producentem wykonawczym filmu "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki". 

Plotki dotyczące powstania kolejnej serii przygód Indiany Jonesa pojawiają się od kilku lat. W lutym zainteresowanie takim projektem wstępnie wyraził Steven Spielberg. Za to już pięć lat temu pojawiły się domysły, że bohaterowie piątej odsłony przygód Jonesa zmierzą się z tajemnicą Trójkąta Bermudzkiego.

Cztery dotychczasowe filmy z serii zarobiły na całym świecie prawie dwa miliardy dolarów.

Zobacz wywiad z Harrisonem Fordem z 2013 roku na temat szans na kolejne filmy o przygodach Indiany Jonesa

Harrison Ford jest twarzą serii o przygodach Indiany Jonesa od jej debiutu w 1981 roku. Wówczas po raz pierwszy wcielił się w postać najsłynniejszego archeologa świata. Po "Poszukiwaczach zaginionej Arki" przyszedł czas na trzy kolejne odcinki cyklu i trzy niezwykłe przygody. 

W drugiej części "Indiana Jones i Świątynia Zagłady" nieustraszony uczony ratował dzieci zmuszane do niewolniczej pracy przez niegodziwą sektę. W trzeciej - "Indiana Jones i ostatnia krucjata" próbował zapobiec odnalezieniu Świętego Graala przez nazistów. W czwartej ("Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki") zaś rywalizował z sowieckimi agentami.

(md)