Jeden z najbogatszych sportowców na świecie, angielski piłkarz David Beckham wystawił na sprzedaż pięć samochodów i trzy motocykle. Kolekcja warta jest aż pół miliona funtów, czyli około 2,5 miliona złotych.

Beckham, który na pierwsze treningi w Manchesterze United przyjeżdżał Fordem Escortem, chce się pozbyć dwóch Bentleyów, BMW 645, Range Rovera Sport i Lamborghini Gallardo oraz trzech motocykli Harley-Davidson. Swoją motoryzacyjną kolekcję słynny piłkarz trzyma w garażu w angielskim miasteczku Sawbridgeworth. Po podpisaniu kontraktu z amerykańskim zespołem Los Angeles Galaxy nie zdecydował się z różnych względów przewieźć maszyn do Ameryki, dlatego teraz używa ich bardzo rzadko.

Anglik dość często zmienia zresztą auta, ale zazwyczaj robi na nich dobry interes. W ubiegłym roku na portalu eBay sprzedał Porsche 911 Carrera turbo kabriolet, którym jeździł po Los Angeles, za 136 tysięcy funtów. Natomiast kupionego w 1997 roku za 44 tysiące funtów BMW M3 pozbył się osiem lat później za ponad dwukrotnie wyższą cenę.

Galerię ze zdjęciami samochodów Davida Beckhama publikuje serwis MSN.

Zobacz całą kolekcję samochodów Davida Beckhama

Samochody i motocykle to niejedyny nałóg Beckhama. Piłkarz kolekcjonuje również... tatuaże. Jego ciało zdobi co najmniej 20 różnych napisów i malunków.


Buy Beckham's car przez splashnews