Wybudzenie ze śpiączki 16-letniej Klaudii, odnalezienie rodziców małej Marii i drogi zegarek ministra Nowaka - m.in. o tym pisaliśmy dzisiaj. Sprawdźcie, o czym jeszcze było głośno. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najważniejszych wydarzeń dnia.

Po południu nadeszła wspaniała wiadomość, że w Klinice Budzik ze śpiączki wybudziła się 16-letnia Klaudia. Nastolatka, którą w marcu - w dniu jej 16. urodzin - potrącił samochód, to już trzecia podopieczna fundacji "Akogo?", która wyszła ze śpiączki. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Ustalono rodziców małej Marii

Dziś udało się również ustalić tożsamość rodziców małej Marii odnalezionej w ubiegłym tygodniu w Grecji. Matką dziecka jest 38-letnie bułgarska Romka. Potwierdziły to wyniki badań DNA. Szczegóły sprawy znajdziecie TU.

Drogi zegarek ministra Nowaka

Wracając do wiadomość z kraju - dziś okazało się, że zegarek ministra Sławomira Nowaka jest droższy niż początkowo wyceniono. To kolejny zwrot w śledztwie, bo prokuratura dostała nową opinię biegłego. Poprzednio zegarek był wyceniony na 10 tys. zł, teraz na 15 tys. zł - dowiedział się reporter RMF FM. Co to oznacza dla ministra? Przeczytajcie!

Zobacz również:

Celnikom z Lublina udało się odnaleźć kilkadziesiąt gramów heroiny w przesyłce, która miała trafić do Hiszpanii. Na narkotyki funkcjonariusze natrafili podczas rutynowej kontroli. Po zatrzymaniu do kontroli jednego z pojazdów okazało się, że w samochodzie są przesyłki kurierskie, które mają trafić do Hiszpanii. Narkotyki były ukryte w... salcesonie. Więcej znajdziecie TU.

Poszukują gwałciciela

Natomiast policja w Zabrzu poszukuje gwałciciela - szef tamtejszej policji wyznaczył nagrodę za pomoc w jego złapaniu. Oferuje 5 tysięcy złotych. Szczegóły sprawy TUTAJ.

Będą zwolnienia w Stoczni Gdańskiej

Niepokojące informacje napłynęły z kolei ze Stoczni Gdańskiej. Prawie 100 osób jeszcze w tym roku ma stracić tam pracę. To kolejne redukcje w zadłużonym zakładzie. Na początku roku zwolniono już około 300 osób. Więcej znajdziecie TU.

"Służby wywiadu to nie są szkoły dobrych manier"

Piątek to również kolejny dzień ze sprawą amerykańskich podsłuchów. Dziś w sprawie zabrał głos premier Donald Tusk. "Służby wywiadu to nie są szkoły dobrych manier" - tak premier Donald Tusk skomentował doniesienia o amerykańskiej inwigilacji wobec Niemiec i Francji. Podkreślił jednak, że Polska będzie chciała upewnić się, że tego typu praktyki nie były stosowane wobec niej. Szczegóły są TUTAJ.

Pierwsze takie zdjęcie od 120 lat!

Dziś pokazano również fotografię ze chrztu księcia Jerzego. Jak się okazało, jest to jednak pierwsze takie zdjęcie od 120 lat! Brytyjska królowa Elżbieta II siedząca w towarzystwie swoich trzech następców - księcia Karola, księcia Williama i księcia Jerzego - to pierwszy przypadek od 120 lat, gdy na fotografii został uwieńczony brytyjski władca z trójką następców. Ostatnie takie zdjęcie zrobiono królowej Wiktorii. Zobaczcie!

Drugie Pendolino dotarło do Polski

A na koniec mamy dobrą informację od PKP. Do stacji na warszawskim Grochowie dotarł drugi skład Pendolino. Pierwszy pociąg przyjechał do nas w sierpniu. Składy Pendolino w barwach PKP Intercity mają ruszyć na polskie tory w grudniu 2014 roku. Po więcej zajrzyjcie TU!