Nie mieliście czasu śledzić dziś informacji? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przegląd najważniejszych wydarzeń. Sprawdziliśmy, co się działo w kraju, na świecie, w sporcie i w show biznesie. Podpatrzyliśmy też, co Was interesowało najbardziej.

Boeing nie chce wypłacić gotówki za dreamlinery

"Boeing nie chce wypłacić gotówki za dreamlinery" - ta informacja pojawiła się u nas przed godziną 11. Jak pisał nasz reporter Krzysztof Berenda, amerykańska firma stwierdziła, że odszkodowanie za ciągle psujące się maszyny wypłaci PLL LOT bezgotówkowo. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Księża: "Przepraszamy"

Pojawiła się też kolejna odsłona afery pedofilskiej w polskim Kościele. Rzecznik ordynariatu polowego ks. Zbigniew Kępa przeprosił za czyny Jacka S. Na byłym księdzu z kościoła garnizonowego w podwarszawskim Legionowie, ciąży 17 zarzutów związanych m.in. z molestowaniem nieletnich i namawianiem kobiety do aborcji.

Głos Kościoła pojawił się także w porannym Kontrwywiadzie RMF FM. Jak mówił w rozmowie z Konradem Piaseckim ojciec Maciej Zięba, "trzeba zbadać każdy przypadek" pedofilii w Kościele. Jeśli to tylko moment zagubienia, księdzu trzeba pomóc, leczyć. Jeśli pedofilia to już cyniczne zwyrodnienie, to takiego księdza należy wyrzucić z Kościoła -  mówił.


Minister przeprasza

Policjanci doczekali się od ministra spraw wewnętrznych przeprosin. Stało się to już po tym, jak związek zawodowy policjantów zapowiedział, że chce pozwać ministra do sądu o zniesławienie. Chodzi o skandal po opublikowaniu w prasie jego wypowiedzi o policjantach, którzy "sami często pochodzą z patologicznych rodzin i nie potrafią właściwie zareagować na przemoc".

"Chcę bowiem podkreślić, że nigdy nie było moją intencją doprowadzić do sytuacji, w której Wy - formacja działającą w tak szlachetnych celach - lub Wasze rodziny poczujecie się urażeni" - napisał w oświadczeniu. Jeśli chcecie przeczytać więcej, zapraszamy TUTAJ.

OFE skarżą się na rząd

Otwarte Fundusze Emerytalne skarżą się w Brukseli na polski rząd - tę informację przekazał po południu Krzysztof Berenda. Zrzeszająca Powszechne Towarzystwa Emerytalne Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych napisała list protestacyjny do szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso. Przewodniczący komisji odesłał już pierwszą odpowiedź. Przeczytacie o tym TUTAJ.

Katastrofa statku z imigrantami

Świat z kolei na chwilę wstrzymał oddech w związku z katastrofą statku z imigrantami u wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa. Już teraz wiadomo, że ofiar są setki, wśród nich także kobiety i dzieci. Na pokładzie statku byli głównie uciekinierzy z Erytrei i Somalii. Do katastrofy doszło około godziny 7 rano. Pół mili od brzegu na pokładzie jednostki z nielegalnymi imigrantami wybuchł pożar. Według karabinierów to uchodźcy podpalili koce na pokładzie, by w ten sposób mogła ich dostrzec straż przybrzeżna i przetransportować na ląd. Więcej informacji na ten temat TUTAJ

PEKAO ostrzy zęby na BGŻ

W czwartek pojawiła się też ważna informacja dla klientów banku BGŻ. Jak się okazało, Pekao SA chce połączyć się z Bankiem Gospodarki Żywnościowej. Wstępna oferta została już złożona. Chcecie poznać szczegóły? Wejdźcie TUTAJ.

Paryż powitał Baczyńską na stojąco

A żeby odpocząć od poważnych informacji proponujemy zajrzeć do naszej galerii z paryskiego pokazu Gosi Baczyńskiej. Kreacje Polki na przyszłą wiosnę i lato nagrodzone zostały długimi owacjami we francuskiej stolicy.


FIFA zmienia zdanie

W czwartek pojawiła się też dobra informacja dla kibiców: FIFA zmieniła swoją decyzję. Mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Ukraina - Polska będzie otwarty dla publiczności. Spotkanie eliminacji mundialu odbędzie się 11 października w Charkowie. Po szczegóły zajrzyjcie TUTAJ.

Pech złodzieja

Według tych, którzy śledzą nas na Facebooku, najciekawszą dzisiaj informacją był natomiast osobliwy pech, który przydarzył się... złodziejowi. Mężczyzna napadł na bank w Radgoszczy w Małopolsce i zrabował fałszywe pieniądze. 45-latek został zatrzymany przez policję i odpowie za "usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu". A Wy nas pytacie, jak to jest możliwe, że w banku były fałszywki...

Zjazd, który przejdzie do historii

Warto zobaczyć również fenomenalny zjazd Andrzeja Bargiela z Sziszapangmy. Droga ze szczytu w dół zajęła mu 1,5 godziny. Wideo robi wrażenie. A co więcej, 25-latek jako pierwszy Polak zdobył Sziszapangmę w Himalajach na nartach i zjechał na nich ze szczytu.