Coraz bardziej liberalni Polacy, postanowienie noworoczne prezydenta i kolejne doniesienia w sprawie Katarzyny W. - to niektóre tematy czwartkowych wydań dzienników. W RMF24 przedstawiamy przegląd porannej prasy.


Zaskakujące wyniki badań publikuje "Gazeta Wyborcza". Wynika z nich, że kształt ust, wielkość nosa czy oczu mogą od urodzenia promować nas jako godnych zaufania. Jak się okazuje, bardziej ufamy osobom o oczach brązowych niż tym o niebieskich. Najmniejsze zaufanie mamy do mężczyzn o niebieskich oczach i wąskich twarzach. Być może dlatego, że wydaje nam się, iż są niemęscy i łatwo wpadają w złość - komentuje dziennik.

Coraz bardziej liberalni Polacy

Jesteśmy coraz bardziej liberalni - pisze także gazeta i nawiązuje do ankiety przeprowadzonej w grudniu 2012 roku przez TNS Polska. Ponad 1 tys. osób zadano pytania dotyczące najważniejszych obyczajowych i cywilizacyjnych kwestii spornych. Wyniki badań świadczą o tym, że coraz więcej z nas akceptuje konkubinaty, eutanazję i małżeństwa homoseksualne. Więcej o tej sprawie, już w czwartkowym wydaniu. 

Katarzyna W. miała drugie dziecko?

Z aktu oskarżenia wobec Katarzyny W. wynika, że Madzia prawdopodobnie nie była pierwszym dzieckiem Katarzyny W. - pisze "Fakt". Jeden ze świadków zeznał, że kobieta oskarżona o zamordowanie 6-miesiecznej córeczki, poroniła pierwszą ciążę. Może tak wynikać także z tajemniczego wpisu z pamiętnika Katarzyny W. Sprawę badają śledczy.

Noworoczne postanowienie prezydenta

"Fakt" pisze także o... noworocznym postanowieniu prezydenta. Tabloid szeroko rozpisuje się o wąsach, które postanowił zgolić prezydent Bronisław Komorowski. Tabloid podkreśla, że zrobił to drugi raz w życiu. Pierwszy - za namową małżonki. Tym razem - jak wiadomo nieoficjalnie - zgolił wąsy zgodnie z noworocznym postanowieniem.