Kolejny dzień zmagań polskich sportowców w Soczi, dalszy ciąg sprawy Mariusza T., planowana debata Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego i koncert Justina Timberlake’a - m.in. o tym pisaliśmy dzisiaj. Sprawdźcie, co jeszcze się dzisiaj działo! Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń dnia.

Polacy na 4. miejscu

Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot i Piotr Żyła bez medalu w konkursie drużynowym na dużej skoczni w Soczi. Zajęliśmy czwarte miejsce. Wygrali Niemcy, drugie miejsce zajęli Austriacy a trzecia lokata przypadła Japończykom. Przeczytajcie relację i więcej informacji TU.

Szóste miejsce Moniki Hojnisz

Szóste miejsce w biathlonie zajęła z kolei Monika Hojnisz. Rok temu w tej konkurencji zdobyła brąz mistrzostw świata. Gwiazdą olimpijskich zawodów była natomiast Białorusinka Daria Domraczewa, przed Czeszką Gabrielą Soukalovą i Norweżką Tiril Eckhoff. Krystyna Pałka, która początkowo była rezerwową, zajęła 19. miejsce, zaś słabo strzelająca Nowakowska-Ziemniak - 20. Przeczytajcie WIĘCEJ.

"Verweij nienawidzi przegrywać"

Polscy panczeniści i trenerzy są zniesmaczeni zachowaniem Holendra Koena Verweija, który wręcz obraził się po minimalnej porażce ze Zbigniewem Bródką. Różnica między nimi na dystansie 1500 m wyniosła trzy tysięczne sekundy. Szczegóły sprawy TU.

Masowe zatrucie w przedszkolu

Odchodząc od sportowych emocji: Tuż po południu napłynęła wiadomość o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w przedszkolu w Czastarach w Łódzkiem. Do szpitala na obserwację trafiło 40 dzieci. Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną złego samopoczucia przedszkolaków. Eksperci wykluczyli możliwość zatrucia tlenkiem węgla. TUTAJ znajdziecie więcej informacji.

Będzie debata Tusk-Kaczyński?

Jest możliwość, że odbędzie się debata Tusk-Kaczyński. "Proponujemy debatę Donaldowi Tuskowi 3 marca w Warszawie o służbie zdrowia" - powiedział dziś prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Chcielibyśmy, żeby to była debata merytoryczna, ekspercka" - dodał prezes PiS. Po południu rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że premier do tej propozycji odniesie się najprawdopodobniej jutro. Szczegóły sprawy TU.

Mariusz T. na wolności poczeka na prawomocną decyzję sądu

Mariusz T., morderca czterech chłopców, który w ubiegły wtorek zakończył odbywanie kary 25 lat więzienia, do czasu prawomocnej decyzji sądu nie będzie izolowany w ośrodku w Gostyninie. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie przychylił się do zażalenia dyrektora rzeszowskiego więzienia, który chciał takiego rozwiązania. T. ma jedynie zakaz opuszczania miejsca zamieszkania pomiędzy 22 a 7 rano. Więcej informacji TUTAJ.

Sąd wezwał na przesłuchanie... 5-latki

Sąd w Limanowej wezwał na przesłuchanie 23 pięciolatków. Dzieci mają zeznawać w sprawie incydentu w szkole w Łososinie Górnej. Przeczytajcie WIĘCEJ.

Ksiądz Wojciech G. zatrzymany

Ksiądz Wojciech G. podejrzewany na Dominikanie o pedofilię, został zatrzymany w Modlnicy pod Krakowem. Był poszukiwany listem gończym przez Interpol. TUTAJ znajdziecie szczegóły.

Porwany samolot

Rano z kolei pisaliśmy o porwaniu samolotu Ethiopian Airlines lecącego z Addis Abeby do Rzymu. Tuż po godzinie 6 rano Boeing 767 przymusowo wylądował na lotnisku w szwajcarskiej Genewie. Porywacz został zatrzymany a pasażerowie bezpiecznie opuścili maszynę. Okazało się, że samolot uprowadził jeden z pilotów. Więcej szczegółów TU.

Nakręcił piękny film, grozi mu więzienie


Z kolei francuskiemu licealiście grozi więzienie i 75 tysięcy euro grzywny za to, że z miłości do swego miasta nakręcił - z lotu paka - pełny poezji film o starówce w Nancy. 18-latek użył bowiem do tego miniaturowego bezzałogowego śmigłowca bez specjalnych pozwoleń i licencji... pilota motolotni. Obejrzyjcie film i przeczytajcie WIĘCEJ.

Timberlake wystąpi w Polsce

Na koniec wspaniała wiadomość dla fanów Justina Timberlake’a! Artysta wystąpi 19 sierpnia w Gdańsku. Tam da elektryzujący koncert na PGE ARENIE! Więcej szczegółów TU.