Mój pierwszy i jedyny wyjazd na wakacje typu „all inclusive”. Gran Canaria. Kolacja, której… nie zjadłam, ponieważ jeden z wczasowiczów zjawił się w kąpielówkach. Bardzo obcisłych. A do nich miał wetkniętą koszulę. Na samo to wspomnienie nagle tracę apetyt. Ale z drugiej strony rozumiem, że pakowanie to sztuka, która może czasami przerosnąć. Niektórych jednak przerasta bardziej. Właśnie na ich podstawie opracowałam 7 wakacyjnych grzechów głównych. Macie je na sumieniu?

Na wakacyjnej liście zakazów znajdują się:

1.      Koszula z krótkim rękawem

Nie spotkałam jeszcze mężczyzny, który prezentowałby się w niej dobrze. Serio. Lepiej wywinąć rękawy koszuli z długim rękawem. Będzie dużo bardziej stylowo.

2.      Krótkie spodenki bojówki

Tak, wiem, że do tych cholernych kieszeni wszystko się mieści. Chodzisz więc później objuczony zbędnymi rzeczami. W dodatków w spodenkach, które nadają się być może n ryby ale nie na wakacje wśród ludzi. Spójrz prawdzie w oczy - nosisz je z przyzwyczajenia.

3.      Polar

Nie ma kształtu, o klasie już nie wspominając. Dużo lepszym wyborem będzie dopasowana, ciepła bluza w fajnym kolorze. Dużo bardziej "hot".

4.      T-shirty ze "śmiesznymi" napisami.

Przysięgam, że jeśli jeszcze raz zobaczę na koszulce napis "piwo ukształtowało to wspaniałe ciało" to zacznę strzelać.

5.      Stare kąpielówki

Najgorsze są takie wyblakłe lub lekko rozwleczone. Kolejne miejsce zajmują te mocno wycięte i zbyt obcisłe.

6.      Biała, półprzezroczysta koszulka na ramiączkach.

Tak zwana koszulka damskiego boksera lub kierowcy ciężarówki. Wiem, że zapewne jest wygodna i przewiewna, ale jeśli nie masz do tego silnych i pęknie ukształtowanych ramion - daruj sobie.

7.      Hawajska koszula

Naprawdę?

Być może w komentarzach pod tekstem nazwiesz mnie wredną, ale jeśli właśnie jesteś na deptaku - rozejrzyj się. Znajdziesz przykłady wszystkich wymienionych powyżej stylizacji. Jeśli wakacje jeszcze  przed Tobą to mam dla Ciebie kilka stylowych propozycji.

A jeśli chciałbyś mieć kompletną listę ubrań , kosmetyków i innych potrzebnych na wyjazd rzeczy proponuję zajrzeć do mojego e-booka: http://osashop.pl/pl/c/e-booki/60