Wakacje trwają, a wraz z nimi - wielka akcja radiowo-telewizyjna! To pierwszy zakrojony na tak szeroką skalę informacyjny projekt multimedialny w kraju. W każdy piątek dziennikarze RMF FM i TVP Info goszczą w jednym z miast Polski. Na obydwu antenach - radiowej i telewizyjnej - pokazujemy jego znane i nieznane oblicza, mówimy o jego atrakcjach, o tym, jak żyje się jego mieszkańcom. Próbujemy również rozwiązać problemy, które ich trapią. Wy możecie zaś z bliska zobaczyć pracę dziennikarzy, bo w centrum każdego z tych miast powstaje nasze wakacyjne studio satelitarne.

Co tydzień przez całe wakacje piątkowe wydania Faktów RMF FM i poranne programy na antenie TVP Info nadawane są z Twojego Miasta. Chcemy być bliżej Was - Waszych pasji, radości, ale i problemów. Wy możecie od kuchni poznać pracę naszych dziennikarzy - zobaczyć, jak powstają Fakty RMF FM, zajrzeć do wozu satelitarnego... A to nie koniec atrakcji.

Nasza akcja wystartowała 27 czerwca, a jej pierwsze wydanie poprowadzili Małgorzata Steckiewicz z RMF FM i Michał Adamczyk z TVP Info.

Gdzie pojawimy się teraz? To zależy od Was! Czekamy na Wasze zgłoszenia - specjalny formularz znajdziecie poniżej.

Dajemy Wam możliwość zaprezentowania swojego miasta w multimedialnej formie. Wyślijcie nam krótki film - maksymalnie minutowy - opowiadający o Waszej miejscowości. Nagranie może być zrobione w dowolnej technice: telefonem komórkowym lub kamerą. Możecie sami opowiedzieć w nim o atrakcjach Waszej miejscowości, oddać głos innym mieszkańcom albo po prostu pokazać te atrakcje na filmie.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń - także tych bez filmowej zapowiedzi - co wtorek jury złożone z dziennikarzy obu redakcji wybiera jedno - w wybranym mieście pojawiamy się kilka dni później, w piątek.

Dodatkowo najlepsze filmy z naszej wakacyjnej akcji zostaną nagrodzone! Autorzy trzech klipów, które nasze jury uzna za najciekawsze, spędzą wraz z osobą towarzyszącą weekend w BUKOVINA Hotel Terma Spa w Bukowinie Tatrzańskiej. [Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ]

Zapoznajcie się z REGULAMINEM konkursu!

A zatem nie czekajcie - nagrywajcie. Liczymy na Waszą inwencję i pomysłowość!

"Twoje Miasto w RMF FM i TVP Info" - przez całe wakacje, co piątek od godziny 6:00 do 14:00!