Ekipa Twojego Miasta w RMF FM i TVP Info odwiedzi w sobotę Bolesławiec. O atrakcjach tego miasta pisze dzisiaj „Dziennik Gazeta Prawna”.

"Polska stolica ceramiki - takim mianem określany jest 40-tysięczny Bolesławiec na Dolnym Śląsku. Tutejsze wyroby, tzw. buncloki (ceramika bolesławiecka nazywana tak od niemieckiej nazwy Bolesławca - Bunzlau), są dobrze znane nawet za granicą" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Sierpień będzie doskonałą okazją do odwiedzenia tego miasta, gdyż wielkimi krokami zbliża się święto ceramiki - jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. Ale Bolesławiec warto zobaczyć nie tylko dla glinianych wyrobów, lecz także dla pięknie zrewitalizowanej w ostatnich latach przestrzeni publicznej. Miasto otrzymało w 2011 r. nagrodę Towarzystwa Urbanistów Polskich za rewitalizację rynku starego miasta wraz z plantami. I jeszcze jedno - choć od Bolesławca nad morze daleko, na wyprawę do miasta koniecznie trzeba wziąć ze sobą kąpielówki" - czytamy w "DGP".

Więcej o atrakcjach Bolesławca przeczytacie w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Gdzie byliśmy wcześniej?

Bolesławiec to piąty przystanek na naszej trasie po Polsce. "Twoje Miasto" było już w Gnieźnie, Fromborku, Lublinie i Łańcucie. Zobaczcie jak się bawiliśmy!

Zaproście nas rymowanką

Radiowo-telewizyjny konwój RMF FM i TVP INFO co tydzień, przez całe wakacje, odwiedza jedno z polskich miast, do których zapraszacie nas na RMF24.pl. Wystarczy wysłać rymowankę liczącą maksymalnie 140 znaków związaną z miejscem, w którym mieszkacie. Najciekawszy wierszyk wybiera specjalne redakcyjne jury złożone z dziennikarzy RMF FM i TVP Info. Miasto, w którym pojawimy się w kolejnym tygodniu ogłaszamy w każdą środę w Faktach RMF FM o godzinie 12.