Dolnośląski Bolesławiec odwiedzi w tym tygodniu ekipa Twojego Miasta w Faktach RMF FM i TVP Info. Będzie to już piąty przystanek na trasie naszego radiowo-telewizyjnego konwoju. Nasi dziennikarze - jak co tydzień - będą mieli dla Was moc atrakcji!

Miasto słynie z wielu dóbr, to nie tylko rzeka Bóbr! Mamy piękną ceramikę, co zachwyci waszą klikę. Zróbcie piękną filiżankę, zachwycicie koleżankę. Blues nad Bobrem to podstawa, na cały świat festiwalu sława - ten wierszyk od pana Grzegorza najbardziej spodobał się w tym tygodniu naszemu redakcyjnemu jury, dlatego już w najbliższą sobotę wozy satelitarne RMF FM i TVP Info zaparkują właśnie w Bolesławcu.

Miasto położone na Dolnym Śląsku - jak wspomniał pan Grzegorz - słynie przede wszystkim z unikatowej ceramiki. Podczas naszej wizyty odwiedzimy tamtejsze manufaktury i pokażemy Wam, jak powstają ceramiczne perełki.

Przybliżymy Wam również jedną z perełek inżynierii w Bolesławcu. Ponad 450-metrowy wiadukt kolejowy, w całości wykonany z kamienia, jest jednym z najdłuższych w Polsce i Europie. Historia tej niezwykłej budowli sięga połowy XIX wieku.

Wsłuchamy się także w bluesowe dźwięki. W Bolesławcu od 1990 roku organizowany jest festiwal "Blues nad Bobrem". W ramach tej imprezy co roku odbywają się jedyne w swoim rodzaju warsztaty muzyczne prowadzone przez wybitnych polskich artystów.

Jeśli chcecie spotkać naszych dziennikarzy i na żywo zobaczyć, jak powstaje program w radiu i telewizji - koniecznie odwiedźcie nas w Bolesławcu! Będziemy mieli dla Was także moc atrakcji - dwie osoby dostaną od nas żółto-niebieskie rowery. Jak je zdobyć - na pewno dowiecie z sobotnich Faktów RMF FM. Słuchajcie nas uważnie punktualnie od 6 i oglądajcie w TVP INFO. Zapraszamy też na nasze profile na Facebooku i Twitterze. Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia!

Gdzie byliśmy wcześniej?

Bolesławiec to piąty przystanek na naszej trasie po Polsce. "Twoje Miasto" było już w Gnieźnie, Fromborku, Lublinie i Łańcucie. Zobaczcie, jak się bawiliśmy!

Zaproście nas rymowanką

Radiowo-telewizyjny konwój RMF FM i TVP INFO co tydzień, przez całe wakacje, odwiedza jedno z polskich miast, do których zapraszacie nas na RMF24.pl. Wystarczy wysłać rymowankę liczącą maksymalnie 140 znaków związaną z miejscem, w którym mieszkacie. Najciekawszy wierszyk wybiera specjalne redakcyjne jury złożone z dziennikarzy RMF FM i TVP Info. Miasto, w którym pojawimy się w kolejnym tygodniu ogłaszamy w każdą środę w Faktach RMF FM o godzinie 12.