Łańcut będzie kolejnym przystankiem na trasie radiowo-telewizyjnego konwoju Twojego Miasta w RMF FM i TVP Info! Z Podkarpacia nadamy czwarty odcinek naszej wspólnej wakacyjnej akcji. Odkryjemy lokalne atrakcje i ciekawostki. Przygotowaliśmy też mnóstwo niespodzianek. Do dwóch osób trafią żółto-niebieskie rowery RMF FM!

Z każdym tygodniem przybywa zaproszeń, które płyną z różnych stron Polski. Tym razem do przyjazdu najbarwniej zachęciła nas pani Ula. Oto rymowanka o Łańcucie, którą przygotowała:

Zapraszam RMF FM do miasta Łańcuta, tutaj właśnie płynie podkarpacka, klasyczna nuta. Zamek, powozownia i browar - atrakcje znane i nieznane. Przyjedziecie, poznacie - chwile będą niezapomniane.

Na pewno odwiedzimy zamek i opowiemy o Białej Damie. Odkryjemy też muzyczne talenty, lokalne smakołyki i sprawdzimy, jak wygląda tradycyjny, łańcucki strój.

Łańcut jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w południowo-wschodniej Polsce. Największą atrakcją jest zamek wraz z okolicznym zespołem parkowym. Obiekt należał kolejno do rodzin Pileckich, Stadnickich, Lubomirskich i Potockich. Będąc w okolicach zamku, warto zwiedzić także dwa inne budynki wzniesione w latach 1892-1902, czyli stajnię i powozownię. Znajduje się tam największy w Polsce zbiór karet i bryczek.

O innych atrakcjach Łańcuta i okolicznych miejscowości przeczytacie w czwartkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Jeśli mieszkacie w okolicy lub spędzacie tam wakacje - dołączcie do nas! Zobaczycie, jak wyglądają radiowe i telewizyjne wozy transmisyjne. Przekonacie się też, jak wygląda "kuchnia" naszego programu.

Czekać będzie na Was mnóstwo niespodzianek. Za zgrabnie ułożony wierszyk z wplecionymi nazwami RMF FM i TVP Info dwie osoby otrzymają żółto-niebieskie rowery. Przygotowaliśmy też żółtą watę cukrową oraz gadżety RMF FM i TVP Info. Zapraszamy!

Gdzie byliśmy wcześniej?

Łańcut to czwarty przystanek na naszej trasie po Polsce. Twoje miasto było już w Gnieźnie, Fromborku i Lublinie. Zobaczcie jak się bawiliśmy!

Zaproście nas wierszem

A co trzeba zrobić, by radiowo-telewizyjna ekipa zawitała właśnie do Waszego miasta?

Wyślecie liczący maksymalnie 140 znaków krótki wierszyk związany z miastem, do którego chcecie nas zaprosić. Najciekawszą rymowankę wybierze specjalne redakcyjne jury złożone z dziennikarzy RMF FM i TVP Info. Miasto, w którym pojawimy się w kolejnym tygodniu, będziemy ogłaszać w każdą środę w Faktach RMF FM o godz. 12.