Politycy objeżdżają Polskę i spotykają się z wyborcami. Ale nie wszyscy - Jarosław Kaczyński nie ruszył w trasę po operacji kolana. "Prezes PiS wejdzie do gry w odpowiednim momencie, mamy plan na tę kampanię, w ciągu kilku tygodni będziemy mogli obserwować spotkania prezesa z wyborcami" - zapewniał w Porannej rozmowie w RMF FM poseł PiS Jarosław Krajewski.

W tym momencie były konferencje, były spotkania, zarówno pana premiera Mateusza Morawieckiego, pani premier Beaty Szydło jak i pana premiera Mariusza Błaszczaka (...) prezes jest aktywny, koordynuje działania zarówno sztabu jak i partii Prawo i Sprawiedliwość - odpowiadał gość Porannej rozmowy w RMF FM. 

Robert Mazurek pytał też swojego gościa o to, czy w najbliższych wyborach będą kandydować europosłowie np. Beata Szydło. 

Ja uważam, że dzisiaj nie ma takiej konieczności, aby premier Beata Szydło znalazła się na liście wyborczej - odpowiadał poseł PiS. Część eurodeputowanych będzie wspierała listy Prawa i Sprawiedliwości. Pani premier Beata Szydło wspominała jednak, że nie ma w tym momencie takiej decyzji, ale pamiętajmy, że dopiero za kilka miesięcy będzie ten etap tworzenia list wyborczych - dodawał Krajewski. 

Referendum w sprawie aborcji

Czy PiS zgodzi się na referendum ws aborcji, jeśli wygra wybory parlamentarne? Dopytywał Robert Mazurek. 

Uważam, że w trakcie trwającej wojny i tej inwazji rosyjskiej na Ukrainę, nie powinniśmy wywoływać wilka z lasu (...) ja nie jestem zwolennikiem zajmowania się tematem aborcji do czasu zakończenia działań wojennych na Ukrainie - mówił poseł PiS.

Jarosław Krajewski próbował też odpowiedzieć na pytanie, dlaczego młodzi ludzie nienawidzą PiS. 

Znam wyniki różnych badań społecznych, ale szukam też odpowiedzi na pytanie jak przekonać tych najmłodszych w wieku 18-26 lat do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, poprzez rozmowy z Polakami (...) Ja myślę, że to jest w ogóle kwestia związana z podejściem młodych do polityki , najczęściej młodzi dość krytycznie patrzą na rządzących, ale jesteśmy w stanie to przełamać - komentował poseł PiS.

Krajewski: Głosowanie ws. komisji weryfikacyjnej na tym lub kolejnym posiedzeniu Sejmu

Popieramy projekt ustawy o komisji weryfikacyjnej ds. bezpieczeństwa energetycznego Polski. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie ten projekt będzie poddany drugiemu czytaniu – już na najbliższym posiedzeniu albo na kolejnym – mówił Jarosław Krajewski w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. 

Były pewne problemy z brakiem większości dla tego projektu i stąd straciliśmy kilka miesięcy na możliwość powołania komisji – dodał poseł PiS. Sam Krajewski – na co dzień wiceprzewodniczący sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, nie planuje jednak zasiadania w komisji.

Krajewski mówił też, że chciałby kandydować na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Ale sprawa jeszcze nie jest przesądzona. Zobaczymy, jaka będzie decyzja ścisłego kierownictwa PiS-u – asekurował się poseł PiS-u.

W programie padło też pytanie o rządowy program kredytów mieszkaniowych na 2 proc. „To jest bardzo dobry program” – zapewnił Krajewski. 

Poseł PiS spełnia formalne kryteria, żeby w tym programie uczestniczyć – mieści się w limicie wieku i według oświadczenia majątkowego nie ma mieszkania. Czy zatem skorzysta z rządowej propozycji? Nie planuję skorzystać z tego programu – odpowiedział Krajewski. Nie mam takiej potrzeby, żeby kupić w tym momencie jakąkolwiek nieruchomość – dodał. 

Opracowanie: