Do kujawsko-pomorskiego Chełmna pojedziemy w tym tygodniu w ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". W tym tygodniu nasz program wypada w Walentynki, dlatego prosiliśmy Was o propozycje miast w szczególny sposób związanych w miłością. Spośród tych, które do nas trafiły, wybraliśmy 6, a następnie to Wy zdecydowaliście, że w najbliższą sobotę pojedziemy do Chełmna, nie bez powodu zwanego miastem zakochanych.

Dlaczego Chełmno nazywane jest miastem zakochanych? Argumentów jest wiele. W chełmińskim kościele farnym od wieków przechowywane są relikwie świętego Walentego, które ponownie zostały wystawione 14 lutego 2002 roku, co zapoczątkowało organizowane co roku w mieście uroczyste Obchody Dnia Świętego Walentego, na które mimo zimowej aury zjeżdżają tłumy turystów.

Podczas "Chełmińskich Walentynek" już w najbliższą sobotę z pewnością zajrzymy na lokalny jarmark, zapytamy także tamtejszych piekarzy o przepis na walentynkowe bułeczki z lubczykiem i opowiemy o niezwykłych, miłosnych właściwościach tego zioła.

W towarzystwie zakochanych sięgniemy także do wydanego w Chełmnie pod koniec XIX wieku "Sekretarza Miłosnego czyli podręcznika dla zakochanych". Jakie tajemnice kryje ta książka i czego ponad wiek po jej wydaniu można się z niej nauczyć? Koniecznie nas słuchajcie!

Dla zakochanych par, i nie tylko, Chełmno przygotowało także specjalną trasę, na której odkrywać można ukryte skarby.

O tych walentynkowych, ale także innych, atrakcjach kujawsko-pomorskiego Chełmna opowiadać będziemy w sobotę punktualnie od godziny 9! Już teraz zapraszamy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!