Włodawa, Zduńska Wola, Jabłonowo Pomorskie, Tykocin, Sanok, a może Bogatynia? To Wy zdecydujecie, skąd w najbliższą sobotę nadamy Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Nasi reporterzy co tydzień odwiedzają miejscowość, którą słuchacze RMF FM i użytkownicy RMF 24 wybiorą spośród nadesłanych propozycji. Głosowanie trwa do czwartku do godziny 12!

W ubiegłym tygodniu głosowaliście na dwa miasta z Dolnego Śląska. Pojechaliśmy do Świdnicy, a tym razem możemy być w Bogatyni - mieście o bogatej, sięgającej XIII wieku historii, ale będącym też jedną z najbogatszych gmin w Polsce.

Pani Iwona zaprosiła nas do Zduńskiej Woli. Jak pisze, warto tam odwiedzić m.in. skansen taboru kolejowego, muzeum narodzin św. Maksymiliana Kolbe czy zespół dawnej fabryki włókienniczej i dom tkaczy.

Od pani Marty dostaliśmy z kolei wizytówkę Włodawy na Lubelszczyźnie. To miasto łączące tradycje: polską, żydowską i rosyjską. Właśnie w najbliższy weekend odbywa się tam związany z korzeniami miasta Festiwal Trzech Kultur. Do przyjazdu do Włodawy powinny przekonać także widoki - miasto jest położone na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.

Urokami Sanoka na Podkarpaciu kusi natomiast Miśka. Jak pisze, sanockie Muzeum Budownictwa Ludowego jest uznawane za jedno z najciekawszych muzeów "pod chmurką" w Polsce. W Sanoku jest także galeria około 600 prac Zdzisława Beksińskiego i największa w Europie kolekcja ikon z XV-XIX wieku.

W naszej sondzie możecie także wybrać przepiękny Tykocin na Podlasiu lub Jabłonowo Pomorskie w Kujawsko-Pomorskiem. Decyzja należy do Was! Zapraszamy do głosowania!

Nasz specjalny formularz jest do Waszej dyspozycji. Czekamy na zgłoszenia. Może następnym razem to Twoje miasto odwiedzi żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM!