Z Żor na Górnym Śląsku nadamy w sobotę pierwsze we wrześniu Twoje Miasto w Faktach RMF FM! Spełniamy tym samym swoją obietnicę. Nie zdążyliśmy tam dotrzeć w czasie radiowo-telewizyjnej akcji w wakacje. Wizytówka tego śląskiego miasta, którą przesłał do nas pan Patryk, w pełni nas jednak przekonała.

Dziesiątki zaproszeń z całej Polski trafiły na naszą skrzynkę w czasie wakacyjnej akcji Twoje Miasto w RMF FM i TVP Info. Wysyłaliście do nas zdjęcia, filmy i krótkie opisy. Odwiedziliśmy dziewięć przepięknych miejsc, a wraz z końcem wakacji nagrodziliśmy najciekawsze multimedialne zaproszenia.

Nasze redakcyjne jury wyróżniło filmy Grzegorza z Krosna, Tomasza z Karpacza i Patryka z Żor. Do ostatniego z miast w czasie trwającej zaledwie 9 tygodni akcji nie zdążyliśmy dotrzeć. Uznaliśmy jednak, że nic straconego i będziemy w Żorach w najbliższą sobotę!

Oto film, który urzekł nie tylko nas, ale i internautów:

Żory - Lepiej być nie może. Gratulacje za zawarcie kwintesencji miasta w tak krótkim filmie - napisał w komentarzu pod filmem Maxiu. ŻORY - jest moc! Wesoły, dobrze "poskładany" filmik (chyba jego twórca włożył w niego najwięcej pracy w porównaniu z innymi miastami) o rozwijającym się mieście, w którym widać, że coś się dzieje:). Filmik pokazuje CAŁE miasto, a nie tylko jedno miejsce - dodaje mk."Żory. Nie tylko sentymentalnie, ale również ze względu na to piękne miasto i kawał dobrej roboty Patryka - zaznaczyła Mariola.

Zapraszamy więc do Żor już w sobotę. Słuchajcie też Faktów RMF FM od godz. 9!

Żółto-niebieski wóz może przyjechać właśnie do Ciebie!

W wakacje odwiedziliśmy Oświęcim, Olsztyn, Ustkę, Wolsztyn, Warszawę, Krosno, Gdynię, Zamość i Karpacz. Z bliska mogliście zobaczyć pracę dziennikarzy. W centrum każdego z tych miast powstało nasze wakacyjne studio satelitarne.

Żółto-niebieski wóz RMF FM nie odwiedził jeszcze Twojej okolicy? Nic straconego! To, skąd nadamy Twoje Miasto w Faktach RMF FM, zależy tylko od Ciebie! Wszędzie tam, gdzie zaproszą nas słuchacze RMF FM i użytkownicy RMF 24, nasi reporterzy będą odkrywać nieznane historie, wspaniałe atrakcje i piękno polskich miejscowości.

Wystarczy, że zgłosicie swoje miasto w specjalnym formularzu i podacie trzy powody, dlaczego to właśnie do Was powinniśmy przyjechać. Miejsce, gdzie się zjawimy, wybierzecie sami w specjalnej, cotygodniowej sondzie.