Z Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku nadawać będzie w tym tygodniu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Położona u podnóża Gór Kruczych, 20-tysięczna Kamienna Góra zdobyła aż 47,84 proc. Waszych głosów, pokonując m.in. Goleniów (26,12 proc.) i Łowicz (15,86 proc.). W najbliższą sobotę punktualnie od godziny 9 odkrywać będziemy historię, atrakcje i zabytki miasta!

Początki Kamiennej Góry wiążą się z osobą księcia Henryka I Brodatego, który na początku XIII wieku zbudował obronną budowlę na Górze Zamkowej. Tam też - od porannego joggingu -zaczniemy w najbliższą sobotę zwiedzanie pięknie położonego miasteczka. Góra Zamkowa to miejsce bardzo chętnie wybierane na trening przez biegaczy czy pasjonatów kolarstwa górskiego.

Po rozgrzewce zejdziemy pod ziemię i spróbujemy wyjaśnić tajemnicę ukrytego laboratorium Hitlera. W unikalnej kamiennogórskiej Sztolni Arado zobaczyć można m.in. repliki pocisku V1 i rakiety V2.

W poszukiwaniu śladów historii zajrzymy także do kamiennogórskiego Muzeum Tkactwa, gdzie przyjrzymy się najbardziej osobliwym eksponatom - swoje miejsce znalazł tam chociażby pradziadek... laptopa.

Z muzeum przeniesiemy się do perły europejskiego baroku. Odwiedzimy leżący kilka kilometrów od Kamiennej Góry Krzeszów. Znajduje się tam wyjątkowy pocysterski zespół klasztorny, do którego zagląda każda wycieczka odwiedzająca ziemię kamiennogórską.

Zwiedzanie zakończymy na kamiennogórskim rynku otoczonym zabytkowymi kamieniczkami, gdzie sprawdzimy, co najbardziej smakuje mieszkańcom tego uroczego miasteczka.

Może za tydzień będziemy właśnie u Was!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24. Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!