Wejherowo, Świecie, Lubawa, Zduńska Wola, Niemodlin lub Łobżenica. Jedno z tych miast będzie w najbliższą sobotę "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Decyzja, jak co tydzień, należy do Was. Na Wasze głosy czekamy do czwartku do południa.

Wejherowo, Świecie, Lubawa, Zduńska Wola, Niemodlin lub Łobżenica. Jedno z tych miast będzie w najbliższą sobotę "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Decyzja, jak co tydzień, należy do Was. Na Wasze głosy czekamy do czwartku do południa.
Twoje Miasto - wy decydujecie, my jedziemy! (zdj. ilustracyjne) /RMF FM

Tym razem kilka zgłoszeń dotarło do nas z Wejherowa. "Urocza kalwaria - jedna z najstarszych w Polsce. Rynek z ratuszem, w którym znajdziemy salę historii i tradycji. Zabytkowy klasztor ojców Franciszkanów" - to atrakcje miasta, które w swoim zgłoszeniu wymienia pan Maksymilian. Piszecie także o wyjątkowym parku miejskim.

W Świeciu w Kujawsko-Pomorskiem koniecznie trzeba wybrać się na spacer po urokliwym rynku, z zabytkowymi kamienicami. Warty uwagi jest również zespół klasztorny Bernardynów. Będąc w okolicy, warto wybrać się również na wycieczkę w Czarcie Góry.

Lubawa w Warmińsko-Mazurskiem to już propozycja pana Mateusza. Jak pisze nasz słuchacz, "to małe, klimatyczne miasteczko, gdzie każdy zna każdego". Wśród atrakcji wymienia też ruiny zamku, kościoły czy bogactwo terenów do rekreacji.

"Miasto rowerów, zajrzyjcie do nas a się przekonacie, że warto" - tak reklamujecie z kolei Zduńską Wolę w Łódzkiem. To także miasto, gdzie odwiedzić można skansen lokomotyw.

Atrakcje Niemodlina na Opolszczyźnie to mający ponad 700 lat Książęcy Zamek, rynek o rzadkim wrzecionowatym kształcie, a także najstarsze arboretum w Polsce.

"Piękne i urokliwe miasteczko, kraina jezior małych, jazów, i wszystkiego, co związane z naturalnym spływem wód. Spływ Łobżonką, ale też przyjemność wiosłowania na jeziorach Stryjewskim, Sławianowskim, Luchowskie" - to już opis Łobżenicy w Wielkopolsce, który przysłała do nas pani Urszula.

Czekamy na Wasze głosy do czwartkowego południa!

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!


Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie