​Poza zabytkową kopalnią srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga jest jeszcze wiele miejsc, które warto w Tarnowskich Górach odwiedzić. Pałac w Rybnej, który tętni życiem kulturalnym, Zamek w Starych Tarnowicach, rezerwat leśny Segiet, Park Repecki i kamieniołom zwany również Wielkim Kanionem Tarnogórskim. Dziś Fakty z Twojego Miasta z Tarnowskich Gór!

Do wielu z tych miejsc można dojechać na rowerze, specjalnie wyznaczoną trasą. Zebraliśmy grupę mieszkańców, którzy wiedzą, że w mieście jest wiele atrakcji. Postanowiliśmy połączyć te miejsca trasami rowerowymi. Ścieżek rowerowych nie budujemy, ale na istniejących już drogach spokojnych, o nawierzchni asfaltowej, szutrowej, leśnej, polnej stawiamy znaki i one wskazują, jak dojechać do konkretnego miejsca - mówi Rafał Pankiewicz, prezes Stowarzyszenia Trasy Rowerowe.

Stowarzyszenie już wyznaczyło ok. 10 km tras. W tym roku planuje kolejne 10 km i na tym nie zamierza skończyć. Zapraszamy całe rodziny, chłopaków z dziewczynami i solo. Jak kto woli. Jest bezpiecznie, ciekawie, są bardzo ładne krajobrazy, na pewno się państwo nie zawiedziecie - zachęca Rafał Pankiewicz.

(abs)