Opatów, Olkusz, Jaworzno, Bisztynek, Kępno lub Wieluń? Zaczął się kolejny tydzień, kolejny raz więc pora wskazać, dokąd w sobotę pojechać mają nasi dziennikarze! Do czwartku do godziny 12 możecie decydować, skąd w tym tygodniu nadamy „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Zapraszamy!

Opatów, Olkusz, Jaworzno, Bisztynek, Kępno lub Wieluń? Zaczął się kolejny tydzień, kolejny raz więc pora wskazać, dokąd w sobotę pojechać mają nasi dziennikarze! Do czwartku do godziny 12 możecie decydować, skąd w tym tygodniu nadamy „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Zapraszamy!
Wóz satelitarny RMF FM podczas wizyty w Piwcznicznej-Zdroju /RMF FM

Na początek Świętokrzyskie! Położony około 60 km od Kielc Opatów to propozycja między innymi dla miłośników historii i literatury. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy, na pewno dowiecie się, co z tym miastem wspólnego mają Templariusze, będziecie mogli odkryć świat starych map, zwiedzić niezwykłe podziemia, a także podążyć śladami jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów Witolda Gombrowicza.

Zabytkowe podziemia to także atrakcja Olkusza. Jak podkreśla w swoim zgłoszeniu pan Adrian, odwiedzając to małopolskie miasto koniecznie zobaczyć trzeba także XVII-wieczne organy w Bazylice Św. Andrzeja oraz spróbować swoich sił w największym małopolskim skateparku.

A może wolicie wizytę w Śląskiem? Niemal po sąsiedzku leży prawie 100-tysięczne Jaworzno. Jedną z największych atrakcji miasta jest GEOsfera - ośrodek edukacyjny, który powstał w dawnym kamieniołomie Sodowa Góra. Warto także spędzić chwilę na tutejszym rynku i poczuć powiew historii za sprawą budynku dawnej lokomotywowni.

Warmińsko-mazurski Bisztynek to miasto, które oferuje z kolei... odczynianie pecha. By ustrzec się nieszczęść - według legendy - dwa razy trzeba obejść znajdujący się tutaj głaz narzutowy. Wśród zabytków Bisztynka wymienić trzeba natomiast Bramę Lidzbarską czy charakterystyczne przydrożne kapliczki.

Kępno to już zgłoszenie z Wielkopolski. Piękny rynek, który zasługuje, żeby o nim powiedzieć. Przyjemne małe miasto i ludzie w nim mieszkający. Naprawdę godne polecenia - tak swoje miasto opisuje nam pan Marcin. A propos rynku, uwagę przyciąga ustawiona tutaj fontanna łabędzi, w Kępnie zobaczyć trzeba także niecodzienny dwupoziomowy dworzec kolejowy.

Ostatnia z propozycji w tym tygodniu to Wieluń w Łódzkiem, znany przede wszystkim z wydarzeń 1939 roku. To tutaj 1 września spadły pierwsze bomby, rozpoczynając II wojnę światową - przypomina pan Sylwester. Dziś na uwagę w Wieluniu zasługuje między innymi klasycystyczny pałac. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy, spróbujemy sprawdzić też, co znajduje się w wieluńskiej kapsule czasu.

Zapraszamy do głosowania:

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie