Ze Starego Sącza będziemy nadawać w najbliższą sobotę "Fakty z Twojego Miasta"! Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl. Miasto zwane "Średniowieczną Perłą Beskidów" zdobyło 42,52 procent Waszych głosów, wyprzedzając między innymi Cieszyn (29,91 proc.) i Krotoszyn (21,7 proc.).

Stary Sącz to jedno z najstarszych miast w Polsce. Prawa miejskie nadano mu jeszcze w XIII wieku. O jego bogatej, pełnej barwnych postaci historii na pewno opowiemy w sobotnich "Faktach z Twojego Miasta". Wyjaśnimy też, dlaczego Stary Sącz, położony malowniczo w widłach Popradu i Dunajca, zwany jest często ‘Grodem Św. Kingi’.

Pochodzenia innego przydomku miasta  - ‘Średniowieczna Perła Beskidu’ - tłumaczyć raczej nie trzeba. Stary Sącz położony na dnie Kotliny Sądeckiej może być świetną baza wypadkową w Beskid Sądecki. Zaczyna się tu żółty szlak papieski, prowadzący między innymi do Bacówki pod Bereśnikiem.

Podczas sobotniej wizyty w Starym Sączu przybliżymy Wam także zabytki miasta. Zajrzymy do średniowiecznego Klasztoru Klarysek, wybierzemy się na spacer po starosądeckim rynku wybrukowanym granitowymi okrąglakami, powiemy też skąd w mieście wzięła się Brama Szeklerska.

"Fakty z Twojego Miasta" zaczynamy w sobotę punktualnie o 9!

Co tydzień w innym mieście

Wszędzie tam, gdzie zaproszą nas słuchacze RMF FM i użytkownicy RMF24.pl, nasi reporterzy odkrywają historię, atrakcje i piękno polskich miejscowości. Cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia od Was. W specjalnym formularzu wystarczy wymienić kilka powodów, dlaczego to właśnie do Was powinniśmy przyjechać.

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie