Krobia, Kłobuck, Stąporków, Wieruszów, Żagań, Kętrzyn - jedno z tych miejsc będzie w najbliższą sobotę Twoim Miastem w Faktach RMF FM! Decyzja należy do Was: na Wasze głosy w sondzie czekamy do czwartkowego południa.

Jeśli zdecydujecie, że pojedziemy do Wieruszowa w Łódzkiem, sprawdzimy na pewno, co robi tam samolot z lat 60. i skąd się wziął. Poszukamy pozostałości zamku rycerskiego i przejdziemy się aleją dębów czerwonych, która szczególnie pięknie prezentuje się jesienią.

Kętrzyn to propozycja z województwa warmińsko-mazurskiego. Nie mamy wielkich jezior, ale za to bogate życie kulturalne i sportowe przez cały rok, plenerowy amfiteatr, hale sportowe i drużyny - pisze w zgłoszeniu do nas pani Ewa. To miasto z bogatą historią własną (kościół, zamek, budynek loży masońskiej, stado ogierów) i okolic - Święta Lipka, Reszel, Gierłoż i Mamerki - wylicza.

Do Kłobucka w Śląskiem zaprasza nas pan Mariusz. Warto zwrócić uwagę na legendę na temat nazwy miasta, którą zapisał Jan Długosz. Według niej, nazwa ta pochodzi od kłobuka, czyli nakrycia głowy: znaleziono je w miejscu zakładanej osady i znalazło się ono w herbie miasta. Najważniejszy zabytek Kłobucka to kościół świętych Marcina i Małgorzaty, stanowiący część zespołu klasztornego. Z tego miasta pochodzą muzycy znanego zespołu reggae Cała Góra Barwinków.

Sporo ciekawostek możemy odkryć w Żaganiu w Lubuskiem. Warto opowiedzieć, na czym polegała operacja "Drewniany koń", kto uciekł tunelem "Harry" i o czym jest amerykański film "Wielka ucieczka". W Żaganiu powstał też pierwszy na polskich ziemiach... piorunochron.

Możecie głosować także na Krobię w Wielkopolsce i Stąporków w Świętokrzyskiem.

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy również na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was?

By zgłosić swoje miasto, wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie tam powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM!

Zapraszamy!


(MRod, e)