Wietrznie, ale i bardzo, bardzo ciekawie było w ostatnią sobotę w Giżycku. Po podróży poduszkowcem i odkrywaniu zabytków techniki Krainy Wielkich Jezior czas zdecydować, jaka miejscowość tym razem będzie celem “Faktów z Twojego Miasta". Żyrardów, Opatów, Brodnica, Konin, Krotoszyn, a może Pułtusk? Takie propozycje przysłaliście do nas w tym tygodniu. Głosować można do czwartku do godziny 12.

Do Brodnicy w Kujawsko-Pomorskiem, zwanej “zielonymi płucami Polski", zaprasza nas w tym tygodniu pan Paweł. W mieście nad rzeką Drwęcą można przysiąść na chwilę na rynku, z którym wiąże się niezwykła legenda, a także zwiedzić ruiny krzyżackiego zamku.

Z innym rycerskim zakonem związany jest natomiast świętokrzyski Opatów. To tu, w XII wieku,  miała zostać założona pierwsza polska komandoria Templariuszy. Pozostałością po klasztorze ma być kolegiata św. Marcina. Opatów to jednak nie tylko zabytki. W mieście znajdziemy również ślady jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów - Witolda Gombrowicza, który przyszedł na świat w pobliskich Małoszyczach

W tym tygodniu mamy także dwa zaproszenia z Wielkopolski. Do wizyty w Koninie zachęca pan Adrian. Jak pisze w swoim zgłoszeniu, miasto słynie między innymi w najstarszego w Europie znaku drogowego. Jeśli chcecie poznać jego historię, wystarczy zagłosować! Dlaczego zaś warto pojechać do Krotoszyna? Bo to stolica polskiego... sumo - przekonuje pani Anna. Co wielkopolskie miasto ma wspólnego ze sportem rodem z Japonii? Na pewno dowiecie się tego, jeśli “Fakty z Twojego Miasta" odwiedzą Krotoszyn.

A może wolicie, byśmy w tym tygodniu odwiedzili Mazowsze. Jeśli chcecie wiedzieć, co to są lofty, głosujcie na Żyrardów. Do miasta, zwanego żartobliwie “miastem premierów, zaprasza pani Iwona. Pani Anna jest z kolei zdania, że warto pojawić się w Pułtusku. Można tam między innymi spacerować po najdłuższym rynku w Europie. Z miastem związana jest także iście kosmiczna historia.

To, gdzie pojedziemy w tym tygodniu zależy tylko od Was. Zapraszamy do głosowania: