Toruń, Kozienice, Lubartów, Lubliniec, Ostrołęka czy Przeworsk - zdecyduj, gdzie w sobotę pojawią się "Fakty z Twojego Miasta". Na Wasze głosy czekamy do najbliższego czwartku do godziny 12.

Każda z sześciu zgłoszonych miejscowości ma się czym pochwalić. W Kozienicach urodził się Zygmunt Stary - jeśli jednak kogoś nie przekonuje ta historyczna ciekawostka, to Ania zapewnia, że "Kozienice to najfajniejsze miasteczko w Polsce".

Tomek z Lubartowa zapewnia, że jego miejscowość jest jedną z piękniejszych na Lubelszczyźnie. Nie wierzycie? Zagłosujcie i sprawdzimy to dla Was. W Lublińcu stacjonują komandosi - jedni z najlepszych w Polsce. A na dodatek w mieście tym wypiekają pyszny chleb - zapewnia Katarzyna.

Ostrołęka wabi turystów i mieszkańców mostem Madalińskiego o wyjątkowej konstrukcji. A skoro o mostach mowa, to warto dodać, że przez miasto to przepływają aż trzy rzeki: Narew, Omulew i Czeczotka. Katarzyna zachęca z kolei do przyjazdu do Przeworska. Chce, żeby o tej pięknej miejscowości dowiedzieli się inwestorzy z całej Polski. Dzięki temu ludzie będą mieli pracę. Odwiedzając Przeworsk warto odwiedzić pałac Lubomirskich.

Toruń zaś to miasto gwiazd i Kopernika. Miasto chwali się także pysznymi pierniki. A ci, którym one nie przypadną do gustu, mogą obawiać się toruńskiego smoka.

Zobacz zgłoszenia z poszczególnych miejscowości!