Morąg wygrał plebiscyt słuchaczy na RMF 24 i to tę miejscowość odwiedzi nasz reporter 5 października w ramach cotygodniowego cyklu Fakty z Twojego Miasta. Na tę mazurską miejscowość oddaliście prawie 38 proc. głosów. Do ostatnich minut o Wasze głosy walczyły: Przemyśl, Rymanów Zdrój, Złotoryja, Wągrowiec i Walewice.

Uczestnicy sondy na RMF 24 docenili atrakcje Morąga. Wśród nich jest gotycki ratusz, zbudowany 1444 r - gdzie mieszczą się teraz siedziby organizacji pozarządowych - a także fragmenty murów i baszt z XIV w. Mieszkańcy podkreślają także, że mają dość mylenia ich uroczej miejscowości z... Mrągowem.

Zobacz zgłoszenie Morąga:

A jeśli Ty chcesz zaprosić nas do swojej miejscowości, czekamy. Miasta, którym nie poszczęściło się w głosowaniach, wciąż mają szanse. Być może następnym razem to właśnie argumenty mieszkańców tych miejscowości przekonają internautów. Pamiętajcie zgłaszając swoje miasto, koniecznie uzasadnijcie - dlaczego mamy przyjechać właśnie do Was!

W naszym specjalnym formularzu trzeba podać pięć powodów, dla których warto przyjechać do Waszego miasta. Napiszcie do nas, jeśli w pobliżu Waszej miejscowości odnowiono stary pałac, wybudowano nowoczesny kompleks sportowy, odbywają się nietypowe, ale niezwykle ciekawe imprezy kulturalne... Jeśli obok mieszkają wyjątkowi ludzie, o których warto opowiedzieć... Jeśli po prostu lubicie swoją miejscowość. Uzasadnijcie tylko, dlaczego.