Do Giżycka zawitają w najbliższą sobotę „Fakty z Twojego Miasta”. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl. Miasto malowniczo położone nad jeziorami Niegocin, Kisajno i Tajty zdobyło 38,08 proc. Waszych głosów!

W najbliższą sobotę punktualnie o godzinie 9 wystartują "Fakty z Twojego Miasta", które tym razem nadamy z Giżycka. W żeglarskiej stolicy Polski - jak nazywane jest Giżycko - nie brak atrakcji. Opowiemy między innymi o historii słynnej Twierdzy Boyen, położonej na wąskim przesmyku między jeziorami Kisajno i Niegocin.

Nasz reporter powie też o unikatowym na skalę europejską obrotowym moście nad Kanałem Łuczańskim. Ważącą 100 ton przeprawę, której pierwotna konstrukcja powstała pod koniec XIX wieku, obsługuje ręcznie... jedna osoba. Jak to możliwe? Na pewno dowiecie się w najbliższą sobotę.

W Giżycku odwiedzimy także ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy pracują na jeziorach przez cały rok. Zajrzymy również do lokalnej kuchni, która słynie przede wszystkim z ryb. Na pewno będzie smacznie! Zapraszamy w sobotę punktualnie o 9!

"Fakty z Twojego Miasta" co tydzień z innego miejsca w kraju

Wszędzie tam, gdzie zaproszą nas słuchacze RMF FM i użytkownicy RMF24.pl, nasi reporterzy odkrywają historię, atrakcje i piękno polskich miejscowości. Cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia od Was. W specjalnym formularzu wystarczy wymienić kilka powodów, dlaczego to właśnie do Was powinniśmy przyjechać. Zobaczcie, gdzie już byliśmy:

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie