Co to są lofty i dlaczego Żyrardów zwany jest "miastem premierów"? Tego na pewno dowiecie się już w najbliższą sobotę. "Fakty z Twojego Miasta" startują punktualnie o 9!

Do ostatniej chwili nie było pewne, w którym ze zgłoszonych przez Was miast pojawi się w najbliższą sobotę nasz reporter. Ostatecznie jednak "Fakty z Twojego Miasta" nadamy z mazowieckiego Żyrardowa. Miasto otoczone lasami, piękny park miejski, ścieżka edukacyjna - tak do wizyty w tym mieście zachęcała w swoim zgłoszeniu pani Iwona.

To jednak niejedyne atrakcje i ciekawostki związane z Żyrardowem. Miasto położone około 45 kilometrów na południowy-zachód od Warszawy, jest często żartobliwie zwane "miastem premierów". Którzy z szefów polskich rządów są z nim związani? Tego na pewno dowiecie się, słuchając "Faktów z Twojego Miasta".

Opowiemy także o historii przemysłu lniarskiego i przy tej okazji przybliżymy sylwetkę Filipa de Girarda, któremu Żyrardów zawdzięcza swoją nazwę. Nasz reporter zdradzi także, co to są żyrardowskie lofty. Zapraszamy w sobotę od godziny 9!

Wszędzie tam, gdzie zaproszą nas słuchacze RMF FM i użytkownicy RMF24.pl, nasi reporterzy odkrywają historię, atrakcje i piękno polskich miejscowości. Cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia od Was. W specjalnym formularzu wystarczy wymienić kilka powodów, dlaczego to właśnie do Was powinniśmy przyjechać.

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie