Koszęcin, Strzelce Opolskie, Kalisz Pomorski, Zamość, Jelenia Góra, a może Włodawa? W którymś z tych miejsc pojawi się w najbliższą sobotę żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM z naszym reporterem na pokładzie. Dokąd tym razem pojadą "Fakty z Twojego Miasta"? Decyzja jak zwykle należy do Was! Głosować możecie do czwartku do godziny 12.

Do wizyty w Koszęcinie w Śląskiem zachęca nas w tym tygodniu pan Zbigniew. W ‘kulturalnej stolicy Śląska’ - jak pisze w swoim zgłoszeniu - od 60 lat ma siedzibę słynny Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Z miejscowością wiąże się także historia sięgająca czasów odsieczy wiedeńskiej, a z wieży widokowej podziwiać można piękną panoramę okolicy.

Jeśli natomiast zdecydujecie, że będziemy w Strzelcach Opolskich - na pewno odwiedzimy zabytkowy park w stylu angielskim i opowiemy o bogatej - sięgającej XIII wieku - historii miasta położonego na północno-wschodnim stoku Góry Chełmskiej.

W tym tygodniu mamy także zaproszenie do Jeleniej Góry. Dlaczego warto tam pojechać? "Mamy piękne zabytki, warto też poznać legendę o powstaniu miasta" - pisze pan Dariusz. Jeśli chcecie poznać tę historię, wystarczy zagłosować.

A może wolicie, żebyśmy pojechali do Zamościa? Jeśli tak zdecydujecie, na pewno opowiemy o najstarszej w Polsce aptece i odwiedzimy przepiękne Stare Miasto, za sprawą którego Zamość jest nazywany "Perłą Renesansu", "Miastem Arkad" czy "Padwą Północy".

Mamy też inne zaproszenie z Lubelszczyzny. Do wizyty we Włodawie, położonej nad Włodawką i Bugiem, tuż przy granicy z Białorusią, zachęca pan Marek. Miasto łączy trzy kultury - polską, żydowską i rosyjską. Do wybuchu II Wojny Światowej Żydzi stanowili tam aż 60 proc. mieszkańców. Do dziś we Włodawie podziwiać można między innymi Wielką Synagogę.

Jeśli od południa wolicie północ, także mamy coś dla Was. Na "ogórka jeziorowego" do Kalisza Pomorskiego zaprasza pani Magdalena. Co to za specjał i jak się go przygotowuje? Dowiecie się, jeśli właśnie tam pojedziemy z "Faktami z Twojego Miasta"! Zapraszamy do głosowania:

Zobaczcie, gdzie już byliśmy!

Wszędzie tam, gdzie zaproszą nas słuchacze RMF FM i użytkownicy RMF24.pl, nasi reporterzy odkrywają historię, atrakcje i piękno polskich miejscowości. Cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia od Was. W specjalnym formularzu wystarczy wymienić kilka powodów, dlaczego to właśnie do Was powinniśmy przyjechać. Zobaczcie, gdzie już byliśmy:

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie