Piłkarz Brighton & Hove Albion Jakub Moder po raz pierwszy od kwietnia ubiegłego roku wystąpił w meczu angielskiej ekstraklasy. W 13. kolejce Polak wszedł na boisko w 77. minucie wyjazdowego meczu z Nottingham Forest, wygranego przez gości 3:2.

24-letni Moder doznał poważnej kontuzji kolana 2 kwietnia 2022 roku w spotkaniu z Norwich City. Z tego powodu nie znalazł się w kadrze Polski na mistrzostwa świata w Katarze.

Ostatnio, 12 listopada, był już na ławce rezerwowych "Mew" w meczu z Sheffield United (1:1), ale na boisko nie wszedł, a wcześniej wystąpił dwukrotnie w drużynie rezerw.

Tym razem jednak został wprowadzony na plac gry przez włoskiego trenera Roberto De Zerbiego w 77. minucie. Wynik był już wówczas ustalony, a goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Lewisa Dunka.

Brighton ma 22 punkty i zajmuje siódme miejsce. Liderem jest Arsenal Londyn (30), który dziś wygrał z Brentford 1:0. "Kanonierzy" o jedno "oczko" wyprzedzają Manchester City oraz o dwa Liverpool. Na czwartym miejscu jest Tottenham Hotspur - 26 pkt. "Koguty" w niedzielę zmierzą się z piątą w tabeli Aston Villą (24), której piłkarzem jest Matty Cash.

W innym sobotnim spotkaniu West Ham United, z Łukaszem Fabiańskim na ławce rezerwowych, wygrał na wyjeździe z Burnley 2:1 dzięki dwóm golom w końcówce. "Młoty" mają 20 punktów i są na dziewiątej pozycji.