Wiceprezes Hataysporu Mustafa Ozak poinformował, że ghański piłkarz tego klubu Christian Atsu został znaleziony i wyciągnięty żywy spod gruzów po trzęsieniach ziemi, które w poniedziałek nawiedziły Turcję.

Christian Atsu został wyciągnięty ranny, ale żyje. Niestety pod gruzami wciąż znajduje się nasz dyrektor sportowy Taner Savut - przekazał rozgłośni Radyo Gol Mustafa Ozak.

31-letni Ghańczyk, były zawodnik m.in. FC Porto, Newcastle United czy Malagi, był wśród zaginionych po poniedziałkowym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię.

Atsu długo był na liście zaginionych, a później docierały na jego temat sprzeczne informacje. Wcześniej spod gruzów wyciągnięto kilku innych piłkarzy i pracowników klubu Hatyaspor.

Wielokrotny reprezentant Ghany, który ostatni raz wystąpił w drużynie narodowej jednak w 2019 roku, w niedzielę zdobył jedyną bramkę w meczu ligowym z drużyną Kasımpaşa SK. Na poniedziałek planowane były trzy inne mecze, ale po katastrofie zostały odwołane.

Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa

Po obu stronach granicy turecko-syryjskiej ratownicy i mieszkańcy wciąż poszukują ludzi uwięzionych w rumowiskach. Obszar dotknięty kataklizmem rozciąga się na ponad 330 km - od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakır.

Według ostatnich danych zginęło ponad 5000 osób, a co najmniej cztery razy więcej zostało rannych.