Kapitan żużlowej reprezentacji Polski Jarosław Hampel i mistrz świata juniorów Piotr Pawlicki trenowali w tunelu aerodynamicznym - symulatorze swobodnego spadania. "Można poczuć się jak ptak. To wspaniałe uczucie" - powiedział Hampel.

Po zakończeniu sezonu ekstraligi i Grand Prix, obaj zawodnicy chętnie skorzystali z zaproszenia i pojawili się w podwarszawskim FlySpot, gdzie mieści się tunel aerodynamiczny. Bardzo mi się podobało. Można poczuć się jak ptak. To wspaniałe uczucie. Z pewnością to dobry sposób na rozluźnienie przed kolejnymi startami oraz niecodzienny sposób spędzenia wolnego czasu. W tunelu można ostro poświrować - zapewnia Jarosław Hampel.

Wicemistrz świata poprzedniego sezonu i ósmy zawodnik tego roku szybko odnalazł się w warunkach, które są symulacją skoku spadochronowego. Pewnie fakt, że jestem sportowcem ma jakieś przełożenie. Cały czas jestem w treningu i moje ciało przyzwyczajone jest do różnego rodzaju wysiłku. Jednak jestem pod dużym wrażeniem ludzi, którzy specjalizują się w tym, bo dokonują niesamowitych akrobacji - dodaje. 

Podobnego zdania był Piotr Pawlicki, który niespełna dwa tygodnie temu zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów. W tunelu jest zupełnie inaczej niż na motocyklu. Należy być rozluźnionym i odpowiednio układać ciało do oporu powietrza. Pierwszy raz tego spróbowałem i na pewno wybiorę się do podobnego tunelu jaki mamy w Lesznie - przyznał żużlowiec Unii Leszno. 19-latek ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Oprócz zdobycia tytułu mistrza świata juniorów, przyczynił się do osiągnięcia przez Unię Leszno drugiego miejsca w ekstralidze.

Triumfując w mistrzostwach świata wreszcie dopiąłem swego. Od dawno chciałem zdobyć ten tytuł. Liczę jednak, że to nie koniec moich sukcesów i ze spokojem czekam na kolejny sezon. Chciałbym pokazać na torze jeszcze więcej i przede wszystkim obronić tytuł. Poza tym moim marzeniem jest awans do Grand Prix poprzez kwalifikacje, a dzięki przyznaniu tzw. dzikiej karty - podkreślił młodszy z braci Pawlickich, który kilka dni temu podpisał nową umowę z Unią Leszno.