Norweski skoczek narciarski, brązowy medalista olimpijski w drużynie z Vancouver (2010), Anders Jacobsen wraca do sportu. Zawodnik poważnie zastanawiał się nad zakończeniem kariery z powodu problemów zdrowotnych i kontuzji.

Anders Jacobsen, triumfator Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2006/2007 poinformował, że w tym roku rozpocznie przygotowania do sezonu zimowego.

Nie mam obecnie żadnych problemów zdrowotnych, czuję się mocny. Nie zdążę się przygotować do letniej Grand Prix, dlatego skupię się wyłącznie na sezonie zimowym - powiedział 29-letni skoczek, który na koncie ma m.in. cztery srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw świata. Dodał, że do powrotu do treningu namówił go trener norweskiej kadry skoczków Austriak Alexander Stoeckl.

Problemy zdrowotne Jacobsena zaczęły się 22 marca 2013 roku, gdy doznał kontuzji stawu kolanowego podczas konkursu Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Od tego czasu przeszedł dwie operacje, dość długo nie trenował, czas spędzał z rodziną w domu w Hoenefoss.

W sezonie 2013/14 wrócił do skakania, ale nie miał dobrych wyników. Wystartował tylko w 12 konkursach i zajął w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata 51. miejsce gromadząc 82 pkt. Triumfował Kamil Stoch z dorobkiem 1420 pkt.