Otylia Jędrzejczak, po srebrze w poniedziałek, wczoraj zdobyła na pływackich MŚ w Barcelonie złoto. Wygrała wyścig na 200 m stylem motylkowym. Wcześniej polski pływak tylko raz zdobył tytuł mistrza świata - w 1994 roku Rafał Szukała wygrał 100 m również motylkiem.

Było bardzo ciężko. Nie spodziewałam się, że będzie mi się płynęło tak dziwnie, bo po prostu,jak przedwczoraj czułam bardzo dobrze wodę, tak płynąc teraz byłam troszeczkę bardziej ociężała. (...) Ale cieszę się, że wyszło, jak wyszło, że mam złoty medal i to jest najważniejsze - mówiła szczęśliwa Otylia.

Jędrzejczak jest w doskonałej formie. Na swoim koronnym dystansie, już w półfinałach uzyskała najlepszy czas. Próbowała z nią walczyć Amerykanka Mary Descenza, ale musiała uznać wyższość

Otylia Jędrzejczak zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata na 100 metrów stylem motylkowym. Podczas mistrzostw w pływaniu, które odbywają się w Barcelonie, Otylia przegrała z tylko Amerykanką Jenny Thompson. czytaj więcej

Polki. Jędrzejczak uzyskała wynik 2.08,42, gorszy o 2,64 s od rekordu świata, jaki ustanowiła przed rokiem na mistrzostwach świata w Berlinie.

Otylia Jędrzejczka zdobyła już wcześniej w Barcelonie srebrny medal na dystansie 100 m – również motylkiem.

Wcześniej polski pływak tylko raz zdobył tytuł mistrza świata - w 1994 roku Rafał Szukała wygrał wyścig na 100 m stylem motylkowym.

09:30