Zawisza Bydgoszcz dołączył do GKS-u Bełchatów. Bydgoszczanie przegrali w ostatnim meczu sezonu piłkarskiej Ekstraklasy z Ruchem Chorzów 2:3 i spadli do pierwszej ligi.

Przed zamykającą rozgrywki serią meczów w tzw. strefie spadkowej bydgoszczanie mieli jeszcze szansę uniknąć degradacji, ale ich los zależał też od wyników innych spotkań. Zespół trenera Mariusza Rumaka przede wszystkim nie mógł jednak przegrać w Chorzowie.

To mu się nie udało. Gospodarze objęli prowadzenie w 33. minucie po strzale Rołanda Gigołajewa. Tuż po wznowieniu gry po przerwie wyrównał Chorwat Josip Barisic, ale później do bramki gości trafili Filip Starzyński z rzutu karnego i Eduards Visniakovs.

W 80. minucie Kamil Drygas zmniejszył straty, ale na więcej Zawiszy nie było stać.

Rok temu ten klub cieszył się z największego sukcesu w historii, czyli zdobycia Pucharu Polski. Latem 2014 zadebiutował w europejskich pucharach, a po kolejnych 11 miesiącach opuszcza krajową elitę.

Bydgoszczanom w piątek nie pomogłoby nawet zwycięstwo, gdyż mecze wygrały dwie inne drużyny, które przed ostatnią kolejką nie były pewne utrzymania. Górnik Łęczna pokonał pogodzonych z losem zawodników z Bełchatowa 1:0, a Korona Kielce wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:1.

Udanie występy w tzw. grupie spadkowej zakończyła Cracovia, wygrywając w Gliwicach z Piastem 3:0. "Pasy" w tej części sezonu odnotowali pięć zwycięstw i dwa remisy.