Jarosław Jach zamienił Zagłębie Lubin na Crystal Palace. 23-latek, dwukrotny reprezentant Polski, związał się z klubem angielskiej Premier League 3,5-letnim kontraktem. Będzie w nim trenować pod okiem byłego selekcjonera reprezentacji Anglii Roya Hodgsona.

W Zagłębiu Jach grał od 2013 roku. W obecnym sezonie wystąpił w 17 meczach polskiej ekstraklasy, na listę strzelców wpisał się raz. Dwukrotnie zagrał w barwach narodowych: zadebiutował w reprezentacji 10 listopada 2017 roku w towarzyskim meczu z Urugwajem.

PKOl zatwierdził polską reprezentację na igrzyska. Sprawdź, kto będzie chorążym

Polski Komitet Olimpijski zatwierdził skład polskiej reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. W składzie znalazło się 58 zawodników. 32 mężczyzn i 26 kobiet. jeszcze nie wszystkie miejsca są obsadzone. PKOl zostawił sobie prawo do włączenia do reprezentacji jeszcze jednego... czytaj więcej

Crystal Palace zajmuje obecnie 13. miejsce w Premier League, a po 24 kolejkach ma na koncie 25 punktów.

Gra w lidze angielskiej to spełnienie moich marzeń. Jako małe dziecko śledziłem mecze Premier League, zawsze chciałem się tu znaleźć. Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że pomogę Crystal Palace w utrzymaniu się w lidze - podkreślił Jach w wywiadzie, którego po pod podpisaniu kontraktu udzielił klubowej telewizji.

Przyznał, że pierwszą informację o zainteresowaniu Crystal Palace jego osobą dostał mniej więcej 2-3 tygodnie temu.

Spotkałem się z przedstawicielami klubu, omawialiśmy strategię i to, jak widzą moją przyszłość. Dali mi też do zrozumienia, że obserwują mnie od kilku miesięcy i jest to przemyślany krok - powiedział polski obrońca.

Zobaczcie:

(e)