Adam Małysz zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamuciej skoczni "Kulm" w austriackim Bad Mitterndorf. To drugie pucharowe zwycięstwo reprezentanta Polski w tym sezonie.

Małysz za skoki na odległość 207 i 209,5 m otrzymał łączną notę 412,3 pkt. Skok naszego najlepszego zawodnika z drugiej serii był najdłuższym podczas dwudniowej rywalizacji w Bad Mitterndorf.

Drugie miejsce zajął triumfator wczorajszych zawodów, Austriak Andreas Widhoelzl - 400,5 pkt (207,5 i 200 m). Na trzecim miejscu uplasował się Fin Risto Jussilainen - 396,9 pkt (205,5 i 201,5 m).

W Bad Mitterndorf nie startował chory na grypę lider klasyfikacji generalnej PŚ, Fin Janne Ahonen. Małysz awansował z szóstej na piątą pozycję w Pucharze Świata.