Zdobywca najszybszego hat-tricka w historii naszej reprezentacji czy wschodząca gwiazda MMA, a może lider piłkarskiego mistrza Polski? Czekamy na Wasze głosy w Plebiscycie RMF FM i Interii na Sportowca Czerwca!

Joanna Jędrzejczyk

Polska zawodniczka MMA podbija UFC! Tym razem odniosła efektowne zwycięstwo z Jessicą Penne. Nie dała jej żadnych szans, wygrała przed czasem i po raz pierwszy obroniła tytuł mistrzyni federacji UFC w kategorii słomkowej zdobyty w marcu w starciu z Carlą Esparzą. Polka pnie się w rankingu i jest już wiceliderką. Eksperci MMA dostrzegają wielki potencjał w polskiej zawodniczce, a jej efektowny styl i wielkie serce do walki cenią fani nie tylko w naszym kraju.

Jakub Jarosz

Nie jest łatwo zastąpić Bartosza Kurka, gdy jest w świetnej formie, ale Jarosz nie tylko poprowadził "Biało-czerwonych" do niezwykle ważnego zwycięstwa z Iranem, ale na dodatek pokazał wielki charakter. W pierwszym meczu Orłów w Teheranie grał słabo, a dwa dni później był naszym liderem!

W niesamowitym stylu zakończył udany sezon. "Lewy" przerwał wakacje, aby przyjechać na mecz reprezentacji z Gruzją o punkty eliminacji Euro 2016 i strzelił trzy bramki!

Wcześniej tylko jedenastu naszym piłkarzom udało się ustrzelić hat-tricka w reprezentacji. "Lewy" dołączył do elitarnego grona, a na dodatek zapisał się w historii jako zdobywca najszybszego hat-tricka w naszej kadrze (zaledwie 240 sekund). Wyprzedził też Zbigniewa Bońka w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców naszej kadry. W 68 występach zdobył 26 goli, co daje mu siódme miejsce.

Niesamowite osiągnięcie kapitana naszej kadry doceniła także UEFA, która wybrała go najlepszym piłkarzem tygodnia w eliminacjach Euro 2016.

Arkadiusz Milik

Snajper reprezentacji Polski rozegrał kapitalny mecz przeciwko Gruzji w el. Euro 2016. Najpierw cudownym strzałem przełamał niemoc "Biało-czerwonych", a w ostatnich minutach meczu dwukrotnie asystował przy golach Roberta Lewandowskiego. "Lewy" ustrzelił hat-tricka, ale mimo tego internauci najwyższe noty przyznali właśnie napastnikowi Ajaksu.

Michał Pazdan

Bez dwóch zdań - największy wygrany czerwcowych meczów reprezentacji Polski. W meczu o punkty el. Euro 2016 z Gruzją zastąpił na środku obrony Kamila Glika i z zadania wywiązał się bez zarzutu. Udane występy w kadrze z pewnością miały wpływ na jego transfer do Legii Warszawa, ale trzeba podkreślić, że ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Wybrano go najlepszym obrońcą Ektraklasy. Miał ogromny udział w tym, że Jagiellonia była rewelacją rozgrywek i zakończyła je na trzecim miejscu.

Łukasz Trałka

Kapitan Lecha Poznań długo czekał na pierwsze trofeum w karierze, ale w końcu zdobył je i to w wielkim stylu. Nigdy nie był wirtuozem, lecz w wieku 31 lat dzięki ciężkiej pracy i charakterowi zdobył pozycję lidera zespołu, który zdystansował Legię w wyścigu po mistrzostwo Polski. Pewny, odpowiedzialny i grający na wysokim, równym poziomie przez cały sezon.

Angelika Wątor

Piękna polska szablistka była jedną z większych sensacji Igrzysk Europejskich w Baku i w pięknym stylu zdobyła złoty medal. Był to jeden z dwóch krążków z najcenniejszego kruszcu, jakie wywalczyła nasza reprezentacja w Baku.

Marta Walczykiewicz

Nasza kajakarska mistrzyni świata i Europy zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w rywalizacji jedynek na dystansie 200 m. To jeden z dwóch złotych medali przywiezionych przez polskich sportowców z Baku.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz