Tele-Fonika wydała oświadczenie, z którego jasno wynika, że Wisła Kraków powinna wkrótce zmienić właściciela. "Fakty są takie, że stosowne dokumenty zostały już przedstawione (…). Teraz rozpoczyna się już faza sprzedaży akcji" – czytamy w oświadczeniu. Stwierdza ono również, że „Towarzystwo Sportowe WISŁA jest zobowiązane odsprzedać akcje Wisły Kraków” i że ma na to 60 dni. W przeciwnym wypadku będzie musiało zapłacić wysokie kary pieniężne.

Piłkarze Wisły Kraków po zwycięstwie 1:0 nad Bruk-Bet Termaliką Nieciecza w meczu drugiej kolejki Lotto Ekstraklasy /Stanisław Rozpędzik /PAP

Oto pełna treść oświadczenia Tele-Foniki:

"Pragniemy poinformować, że Towarzystwo Sportowe WISŁA, jest zobowiązana odsprzedać akcje Wisły Kraków S.A.,  na podstawie umowy zawartej w dniu 23 lipca 2016 roku.

Warunkiem zawartym w tej umowie było wyłącznie to, że Grupa TELE-FONIKA znajdzie Inwestora, który zapłaci odpowiednio wysoką i ustaloną kwotę.

Fakty są takie, że stosowne dokumenty zostały już przedstawione zgodnie z treścią i w czasie wynikającym z umowy. Teraz rozpoczyna się już faza sprzedaży akcji.

Wspomniane przez TS WISŁA wypowiedziane pełnomocnictwo - nie ma żadnego znaczenia, bowiem Grupa TELE-FONIKA działała na podstawie uprawnienia wynikającego wprost ze wspomnianej umowy.

Na dzisiaj znaczenie ma to, że po złożeniu wspomnianych dokumentów TS WISŁA ma 60 dni na sprzedaż akcji, a jeśli tego nie uczyni - to Towarzystwo zobowiązane będzie zapłacić wysokie kary umowne.

Pomimo całej sytuacji, powodowani troską o dobro Wisły Kraków, rozumiemy, że Towarzystwo ma potrzebę bliższego poznania nowego nabywcy. W pełni podtrzymujemy deklarację,  że pomożemy w tym TS Wisła - w każdy możliwy sposób.

Jednocześnie informujemy, że prawnicy Grupy TELE-FONIKA będą pozostawać w kontakcie z prawnikami TS Wisła i podejmą konieczną współpracę".


(e)