Artur Skowronek nie jest już trenerem piłkarzy Wisły Kraków. Informację o tym przekazano w opublikowanym na oficjalnej internetowej stronie klubowej komunikacie. W sobotnim meczu 11. kolejki ekstraklasy "Biała Gwiazda" przegrała na swoim stadionie 1:2 z KGHM Zagłębiem Lubin.

"Właściciele oraz Zarząd klubu pragną podziękować szkoleniowcowi za wkład włożony w odbudowę drużyny, a przede wszystkim za podjęcie się rok temu i realizację z powodzeniem wymagającej misji ratowania zespołu borykającego się w ubiegłym sezonie z ogromnymi trudnościami" - napisano.

Nie poinformowano na razie, kto będzie następcą zwolnionego szkoleniowca. Skowronek miał ważny kontrakt do końca tego sezonu.

38-letni Skowronek trenerem Wisły został 14 listopada ubiegłego roku. Obejmował Wisłę w bardzo trudnej sytuacji, ale udało mu się utrzymać zespół w ekstraklasie.

W obecnym sezonie krakowski zespół spisywał się słabo. Odpadł w Pucharze Polski przegrywając 1:2 z III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W ekstraklasie wygrał tylko dwa mecze i zgromadził dziesięć punktów, przegrywając dwa ostatnie mecze po 1:2 z Wartą Poznań i Zagłębiem Lubin. Obecnie Wisła zajmuje dwunaste miejsce w tabeli.

"Białą Gwiazdę" w najbliższej kolejce czekają derby z Cracovią.

Skowronek jest w tym sezonie ekstraklasy trzecim trenerem, który stracił pracę. Wcześniej Legia Warszawa pożegnała się z Aleksandarem Vukovicem, a Stal Mielec z Dariuszem Skrzypczakiem.