"Na pewno nie byli lepsi, ale mogli przejść do historii" - powiedział obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski Marcin Wasilewski po meczu z Niemcami w Gdańsku (2:2). Na stadionie PGE Arena polscy piłkarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, jednak goście za każdym razem doprowadzali do wyrównania. Gol na 2:2 padł w ostatniej sekundzie.

Czego zabrakło w końcówce przy golu dla Niemców? Nie ma sensu zrzucać winy na jedną osobą, po prostu wszyscy źle pokryliśmy. Mieliśmy dziewięciu zawodników w okolicach pola karnego. Nie możemy pozwalać sobie na tak stracone bramki. Cały wysiłek poszedł na marne, wielka szkoda. Na pewno nie byliśmy w tym meczu zespołem lepszym, ale mogliśmy wygrać i przejść do historii - podkreślił Wasilewski.

Biało-czerwoni nigdy wcześniej nie wygrali z niemiecką reprezentacją. W poprzednich 16 meczach doznali 12 porażek i zanotowali cztery remisy.

Biorąc pod uwagę cały mecz w Gdańsku i fakt, że kończyliśmy w dziesiątkę, to ten wynik należy uznać za nasze zwycięstwo. Niemcy dłużej utrzymywali się przy piłce, stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, ale Wojciech Szczęsny bronił fenomenalnie, ratował nas z opresji. Z drugiej strony mecz mógł wyglądać różnie. Niemcy stworzyli sporo okazji, ale my też potrafiliśmy im zagrozić. Mieliśmy kilka sytuacji, przede wszystkim Sławek Peszko. Szkoda straconego gola na 2:2, bo teraz nie przeżywalibyśmy takiego rozczarowania - przyznał obrońca Anderlechtu Bruksela.

Wasilewski wrócił do reprezentacji po dwuletniej przerwie, spowodowanej ciężką kontuzją po brutalnym faulu w lidze belgijskiej w 2009 roku. Mimo tak długiej absencji zebrał niezłe noty za swój występ w Gdańsku.

Czy zdałem egzamin po powrocie do kadry? Nie mnie oceniać, od tego są dziennikarze i trener. Na pewno zostawiliśmy z kolegami sporo zdrowia na boisku. Nie uważam, że podeszliśmy do Niemców ze zbyt dużym respektem. Nawet po stracie jednego zawodnika potrafiliśmy kontratakować i zdobyliśmy gola. Szkoda tylko tej ostatniej sekundy - zakończył prawy obrońca reprezentacji.