Francuz Nacer Bouhanni (Cofidis) po grupowym finiszu wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana z Huercal Overa do San Javier (150,7 km). Francuz Rudy Molard (FDJ) pozostaje liderem przed Michałem Kwiatkowskim (Sky), który zmniejszył straty do 41 sekund.

Michał Kwiatkowski podczas tegorocznej Vuelty / MANUEL BRUQUE /PAP/EPA

Bouhanni był najszybszy z 50-osobowej grupy czołowej, która powstała z podziału peletonu po kraksie na ostatnich kilometrach. Francuz wyprzedził Holendra Danny'ego Van Poppela (Lotto NL-Jumbo) i Włocha Elię Vivianiego (Quick-Step).

Kwiatkowski finiszował na 14. pozycji w tym samym czasie co zwycięzca - 3:58.35. Poważne straty z powodu defektu poniósł Rafał Majka (Bora-hansgrohe), który przyjechał 3 minuty 5 sekund za zwycięzcą.

W klasyfikacji generalnej po sześciu etapach Mollard wyprzedza Kwiatkowskiego 41 sekund, a trzeci jest Niemiec Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe) - 48.

W piątek odbędzie się siódmy etap wyścigu z Puerto Lumbreras do Pozo Alcon (187,5 km), także przeznaczony dla sprinterów.