Austriak Thomas Morgenstern odniósł kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Fenomenalny skoczek wygrał konkurs w austriackim Villach. Drugi miejsce zajął Fin Janne Ahonen, a trzecie Austriak Gregor Schlierenzauer. Adam Małysz uplasował się na 10. pozycji.

W pierwszej serii konkursu najdalej skoczył lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Thomas Morgenstern. Austriak poszybował na odległość 94,5 m i zdobył 125,5 pkt. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny, Wolfgang Loitzl (93,0 m; 123,0 pkt). Na trzeciej pozycji uplasował Słoweniec Jernej Damjan (93,0 m; 121,0 pkt).

Adam Małysz oddał bardzo dobry skok na odległość 92 m i zdobył 119 pkt. Polski mistrz został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Niestety do drugiej serii konkursu nie awansowali pozostali Polacy. Kamil Stoch zajął dopiero 34. miejsce (85,5 m; 102,0 pkt). Tuż za nim uplasował się Maciej Kot (85,0 m; 101,5 pkt).

Morgenstern oddał najdłuższy skok także w finałowej serii konkursu (96,0 m; 129,0 pkt). Tuż za nim uplasował się Janne Ahonnen. Fin oddał tylko o metr krótszy skok od lidera klasyfikacji Pucharu Świata. Doskonałe spisał się także Gregor Schlierenzauer. Austriak poszybował na odległość 94,5 m i dzięki temu awansował na trzecią pozycję.

Małysz oddał poprawny, jednak dość krótki skok. Polak wylądował na 89,5 m i w klasyfikacji generalnej konkursu spadł z szóstego na dziesiąte miejsce.