Adam Małysz zajął 7. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim. Sobotnie zawody wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Drugi był jego rodak Gregor Schlierenzauer, a trzeci Norweg Tom Hilde.

W pierwszej serii konkursu najdalej poszybował Thomas Morgenstern (133 m). Tylko metr bliżej lądował jego rodak Gregor Schlierenzauer. Na trzeciej pozycji uplasował się Słoweniec Jernej Damjan (130,5 m).

Adam Małysz za dobry skok na odległość 125 metrów został sklasyfikowany na 10. pozycji. Niestety pozostałym polskim skoczkom poszło znacznie gorzej. Kamil Stoch skoczył tylko na odległość 113 m, a Marcin Bachleda – 111,5 m. Obaj nie zakwalifikowali się do serii finałowej.

Druga seria potwierdziła znakomitą dyspozycję Morgensterna. Austriak ponownie zdeklasował swoich rywali (131 m) i pewnie zajął pierwsze miejsce w konkursie. Tuż za nim uplasował się Schlierenzauer (129,5 m). Na trzecie miejsce na podium wskoczył Norweg Tom Hilde (131 m i 130,5 m). Adam Małysz poszybował na odległość 129 metrów. Dzięki bardzo dobrym notom sędziów polski mistrz poprawił swoje miejsce w tabeli konkursu i ostatecznie zajął siódme miejsce.

W moim pierwszym skoku za bardzo koncentrowałem się na tej lewej narcie, aby jej nie wykręcić, przez co nie mogłem dać z siebie wszystkiego na co mnie aktualnie stać, musiałem bardziej się pilnować - powiedział tuż po konkursie Adam Małysz. Morgenstern jest teraz w takim gazie, że musi uważać, aby sobie nie zrobić krzywdy. W tym drugim skoku dziwnie wylądował, chwytał się potem za udo, mógł złapać go skurcz - dodał.