Łukasz Kubot zagra w ćwierćfinale turnieju ATP na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 450 tys. euro). Polak pokonał rozstawionego z numerem ósmym - Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza 4:6, 6:4, 6:3. Kolejnym przeciwnikiem 29-latka będzie Kolumbijczyk Santiago Giraldo.

Kubot zajmuje obecnie 69. lokatę w rankingu ATP World Tour, ale występuje w Stuttgarcie dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.

Garcia-Lopez jest obecnie 38. na świecie. Hiszpan wygrał przed rokiem pojedynek z tenisistą z Głogowa, pokonując go 6:3, 6:2, 7:6 (7-4) w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open na twardych kortach w Nowym Jorku.

Tym razem lepszy okazał się Kubot, chociaż na otwarcie meczu przegrał swój serwis. To jedyne przełamanie zadecydowało o losach pierwszego seta, wygranego przez rywala 6:4.

Również drugą partię Polak rozpoczął od przegranego podania, ale od razu odrobił stratę i wyszedł na 2:1. Ponownie zdobył gema przy serwisie Hiszpana w dziesiątym i jak się później okazało ostatnim gemie na 6:4.

W decydującym secie Polak odskoczył na 5:0, zanim oddał rywalowi pierwszego gema. Garcia-Lopez zdobył też dwa następne, jednak przy stanie 5:3 Polak wygrał swojego gema bez straty punktu, wykorzystując pierwszego meczbola, po dwóch godzinach i 25 minutach.